Kumpaa hotellia suosittelisitte lapsiperheelle (lapset 2 v ja 6 v) Soussen Marhaba Royal Beach vai Port El Kantaouin hotelli Golf Residence ?
Vastaukset 1
- Äiskä 03
Olin toukokuussa 2 viikkoa ko. hotellissa lapsien 6v ja 7v kanssa. Hotelli uima-altaineen loistava! Beachi oli ihana valkoista hiekkaa ja kävelymahdollisuudet (monta kilometriä) kumpaankin suuntaan loistavat! Hotellin väki oli erittäin lapsiystävällistä ja iltaisin oli hottellikompleksin toisessa hotellissa (joka ihan vieressä) lasten oma ohjelma, jossa lapset lauloivat ja leikkivät samat leikit ilta toisensa jälkeen. Meidän lapset oppivat kahden viikon aikana ranskankieliset laulut ja englanninkieliset laulut ja lallattelevat niitä nyt kotona cd:n (jonka ostimme sieltä) mukana. Lapset tykästyivät hotellin työntekijöihin, jotka jaksoivat aina huomioida lapset pelleilemällä ja ilmeilemällä heille hauskasti. Allasaueella oli pienten lasten liukumäki ja isompien isommat liukumäet, josta meidän muksut laskivat kellukkeiden kanssa innoissaan.
Port el Kantaousta pääsee taxilla halvalla Sousseen vierailemaan. Itse en menisi lasten kanssa Port el Kantaouhin, koska se on niin pieni paikka, että sen näkee päivässä. Soussessa basaarit kahviloineen ja katukahvilat ovat ihana paikka istuskella. Siinä on rantabulevardi merirosvolaivoineen kävelymatkan päässä. Sousse on edullisempi ostospaikka ja sieltä löytyy paljon kiinteähintaisia tavaratalojakin.
Suosittelen Soussea. Itse olen käynyt lasten kanssa siellä 3 kertaa. Olemme käyneet taxilla Port el Kantaoun pienessä eläintarhassa ja huvipuistossa (kummatkin todella pieniä). Kävimme viimeksi myös paikalisella junalla Friguian eläinpuistossa, jossa villieläimiä paljon. Reissu tuli 3 hengeltä maksamaan vain kolmasosan matkatoimiston hinnoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1601522Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291190Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216879- 65801
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus63717- 52690
- 46685
- 76586
- 52582
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568