Marhaba Royal vai Golf Residence ?

Eliica

Kumpaa hotellia suosittelisitte lapsiperheelle (lapset 2 v ja 6 v) Soussen Marhaba Royal Beach vai Port El Kantaouin hotelli Golf Residence ?

1

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äiskä 03

      Olin toukokuussa 2 viikkoa ko. hotellissa lapsien 6v ja 7v kanssa. Hotelli uima-altaineen loistava! Beachi oli ihana valkoista hiekkaa ja kävelymahdollisuudet (monta kilometriä) kumpaankin suuntaan loistavat! Hotellin väki oli erittäin lapsiystävällistä ja iltaisin oli hottellikompleksin toisessa hotellissa (joka ihan vieressä) lasten oma ohjelma, jossa lapset lauloivat ja leikkivät samat leikit ilta toisensa jälkeen. Meidän lapset oppivat kahden viikon aikana ranskankieliset laulut ja englanninkieliset laulut ja lallattelevat niitä nyt kotona cd:n (jonka ostimme sieltä) mukana. Lapset tykästyivät hotellin työntekijöihin, jotka jaksoivat aina huomioida lapset pelleilemällä ja ilmeilemällä heille hauskasti. Allasaueella oli pienten lasten liukumäki ja isompien isommat liukumäet, josta meidän muksut laskivat kellukkeiden kanssa innoissaan.

      Port el Kantaousta pääsee taxilla halvalla Sousseen vierailemaan. Itse en menisi lasten kanssa Port el Kantaouhin, koska se on niin pieni paikka, että sen näkee päivässä. Soussessa basaarit kahviloineen ja katukahvilat ovat ihana paikka istuskella. Siinä on rantabulevardi merirosvolaivoineen kävelymatkan päässä. Sousse on edullisempi ostospaikka ja sieltä löytyy paljon kiinteähintaisia tavaratalojakin.

      Suosittelen Soussea. Itse olen käynyt lasten kanssa siellä 3 kertaa. Olemme käyneet taxilla Port el Kantaoun pienessä eläintarhassa ja huvipuistossa (kummatkin todella pieniä). Kävimme viimeksi myös paikalisella junalla Friguian eläinpuistossa, jossa villieläimiä paljon. Reissu tuli 3 hengeltä maksamaan vain kolmasosan matkatoimiston hinnoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      67
      4557
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3505
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      37
      3228
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2648
    5. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      47
      2563
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      2139
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      22
      2014
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      198
      1931
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      396
      1554
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1428
    Aihe