Kumpaa hotellia suosittelisitte lapsiperheelle (lapset 2 v ja 6 v) Soussen Marhaba Royal Beach vai Port El Kantaouin hotelli Golf Residence ?
Vastaukset 1
- Äiskä 03
Olin toukokuussa 2 viikkoa ko. hotellissa lapsien 6v ja 7v kanssa. Hotelli uima-altaineen loistava! Beachi oli ihana valkoista hiekkaa ja kävelymahdollisuudet (monta kilometriä) kumpaankin suuntaan loistavat! Hotellin väki oli erittäin lapsiystävällistä ja iltaisin oli hottellikompleksin toisessa hotellissa (joka ihan vieressä) lasten oma ohjelma, jossa lapset lauloivat ja leikkivät samat leikit ilta toisensa jälkeen. Meidän lapset oppivat kahden viikon aikana ranskankieliset laulut ja englanninkieliset laulut ja lallattelevat niitä nyt kotona cd:n (jonka ostimme sieltä) mukana. Lapset tykästyivät hotellin työntekijöihin, jotka jaksoivat aina huomioida lapset pelleilemällä ja ilmeilemällä heille hauskasti. Allasaueella oli pienten lasten liukumäki ja isompien isommat liukumäet, josta meidän muksut laskivat kellukkeiden kanssa innoissaan.
Port el Kantaousta pääsee taxilla halvalla Sousseen vierailemaan. Itse en menisi lasten kanssa Port el Kantaouhin, koska se on niin pieni paikka, että sen näkee päivässä. Soussessa basaarit kahviloineen ja katukahvilat ovat ihana paikka istuskella. Siinä on rantabulevardi merirosvolaivoineen kävelymatkan päässä. Sousse on edullisempi ostospaikka ja sieltä löytyy paljon kiinteähintaisia tavaratalojakin.
Suosittelen Soussea. Itse olen käynyt lasten kanssa siellä 3 kertaa. Olemme käyneet taxilla Port el Kantaoun pienessä eläintarhassa ja huvipuistossa (kummatkin todella pieniä). Kävimme viimeksi myös paikalisella junalla Friguian eläinpuistossa, jossa villieläimiä paljon. Reissu tuli 3 hengeltä maksamaan vain kolmasosan matkatoimiston hinnoista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591260
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571188Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331132Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,71010- 1011004
- 49827
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5815Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27771Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192706- 71669