Kesäfiilis

Olen ajatellut sinua
Miettinyt pääni puhki
missä tein väärin

Olet kenties ajatellut minua
miettinyt pääsi puhki
missä teit väärin

Niinhän se on
ja niin on oleva
ettei kumpikaan
osaa päättää
mitä miksi
missä ja milloin

Mutta mikäs siinä
meneehän se elämä näinkin
091
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


naisen logiikka kirjoitti:

Olen ajatellut sinua
Miettinyt pääni puhki
missä tein väärin

Olet kenties ajatellut minua
miettinyt pääsi puhki
missä teit väärin

Niinhän se on
ja niin on oleva
ettei kumpikaan
osaa päättää
mitä miksi
missä ja milloin

Mutta mikäs siinä
meneehän se elämä näinkin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu