Yul Brynner

Marocker

Oliko mies ollut aina kalju vai oliko muuten vaan tapana ajella kaljuksi pää vai mitenkä?

9

1119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin muistelen

      Eikös sillä ollut syöpä, sinähän tulee kaljuksi.

    • zappp

      ajoi päänsä elokuvan The King and I roolia varten, mutta piti kaljun ja teki siitä tavaramerkkinsä.

      • Marocker

        Joo, kiitoksia vastauksista.


      • Kertoo historia
        Marocker kirjoitti:

        Joo, kiitoksia vastauksista.

        Filmatessan 10 käskyä, faaraon rooli vaati kaljuutta. Tukka pois, mutta kauhistus. Sen jälkeen se ei kasvanutkaan.
        Hän on lähtöjään mongoliasta. Ei mustolainen kuten he väittävät keskustelussaan.

        On myös mystinen sairaus jonka syytä ei tiedetä, siinä naisetkin tulee kaljuksi.
        Kuten Lilli Suomalainen ja eräs tuttuni asuessaan Afrikassa.


      • etceteraa

        Etceteraa etceteraa, etceteraa!


    • Bideekin

      Gilette oli syynä

    • Muuvie

      Joo, Brunner kuoli keuhkosyöpään, mutta vasta 80-luvulla.
      Eli tuskin oli syynä tähän hänen kaljuuteensa.
      Siitä tosin ei ole varmuutta, miksi oli kalju, mutta olen käsittänyt että on ollut ainakin osittain luonnostaan sitä ja luultavasti ajellut sitten loputkin pois. Mut tyylikäs kylläkin oli, eli ei se kaljuus ainakaan automaattisesti rumenna.
      Hänestä muuten, hän oli tällainen "sekasikiö". Eli löytyi kyllä lähisuvusta varmaan aikalailla kaikki yleisimmät geenit mitä kenestäkään voi löytyä.
      Mm. mustalaisuutta, intiaania, saksalaista jne. Käsittääkseni kaikki hänen lähisuvustaan olivat molemmin puolin isovanhempia myöden jokainen eri kansanryhmää.
      Willem Dafoe on nykypäivän näyttelijöistä vähän samaa luokkaa. Tosin en tiedä, onko hänen lähisuvussaan mitään tummaihoista perimää..

      • zappp1

        Oli kaljuuntumassa jo tuon The King and I:n aikoihin, ja sanoivat, etteivät halua kaljuuntuvaa kuningasta tuotantoonsa. Pistivät Brynnerin sheivaamaan päänsä, minkä hän tekikin vastentahtoisesti. Lopulta klani olikin oikein toimiva hänellä, ja hän pitikin päänsä siinä kuosissa lopun elämäänsä. Brynner taisi olla jonkinlainen käänteentekijä kaljuuntumisen suhteen. Hänen jälkeensä myös kaljuja pidettiin terveen maskuliinisina, kun ennen hänen klaniaan kaikki historian sankarit kuvattiin tuuheatukkaisina, koska se kuvasti terveyttä ja elinvoimaa, jotka olivat olennaisia asioita maskuliinisella miehellä.

        Brynner oli tupakkamiehiä ja kuoli keuhkosyöpään vuonna -85. hän lopulta katui tupakointiaan ja jätti terveisensä haudan takaa:
        https://www.youtube.com/watch?v=JNjunlWUJJI


    • Ester_Ulster

      Naisten voihkinnan tähden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot

      Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent
      Maailman menoa
      59
      2681
    2. Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa

      Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks
      Maailman menoa
      171
      2611
    3. Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?

      Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär
      Maailman menoa
      62
      1866
    4. En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia

      Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis
      Maailman menoa
      105
      1503
    5. Kuka tekee näitä aloituksia

      jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa
      Ikävä
      28
      1375
    6. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      186
      1195
    7. viikonloppu lähestyy

      ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu
      Ikävä
      12
      920
    8. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      62
      915
    9. Ei rakennuslupaa

      Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?
      Pyhäjärvi
      83
      851
    10. Harmi, etten koskaan saa tietää

      Olinko vai olenko sun kaivattusi, Jii…
      Ikävä
      106
      783
    Aihe