Ollaan lähdössä perheen voimin Dubaihin tässä kuussa, joten oliskos täällä ketään, kuka haluaisi paikasta jotain meille kertoa? Oliko matkakohde hyvä vai huono valinta? :)
Dubai
Matkailijatar
71025
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ennen matkaanlähtöä kannattaa ainakin tarkistaa, minnepäin maapalloa on etsiytymässä.
Dubai ei nimittäin sijaitse Aasiassa vaan Lähi-Idässä.
Lähi-itäkin on osa Aasia ja tiedoksi, että Lähi-idän kirjoitetaaan jälkimmäinen osa kirjoitetaan pienelle kirjaimella eli itä ei Itä.
Alkuperäiselle kirjoittajalle:
En ole käynyt Dubaissa, mutta suunnittelen meneväni sinne piakkoin, niin mukavalta paikalta se vaikuttaa. Uskon, että viihdyt varmasti.
Mä oon ollu siel 2 kertaa ja oon tykänny tosi paljo. Se on todella siisti ja kaunis paikka. Loistavii ostoskeskuksii. Siinä saa yhdistettyä tosi kätevästi ranta-ja kaupunkiloman.
Mä olen ollut Dubaissa neljä kertaa viiden vuoden sisällä. Ja täytyy sanoa, että paikka ei siitä enään parane. Suunnittelin lähteväni nyt maaliskuussa uudelleen...mutta ne työt, ne työt:(
Olin viime jouluna ja oli tosi hauskaa. Upeat puitteet ja kivan puhdasta. Hanavettä voit juoda ...se jo kertoo kaiken!
Menkää ihmeessä WaigWadi vesipuistoon...olitte minkäikäisiä ja millainen perhe tahansa. Sitä kokemusta kaipaan...Samoin safari on must! Olen ollut kolme kertaa safarilla.
Tulin muutama viikko sitten perheeni kanssa Dubaista. Huippu paikka! Siistit, ihanat uimarannat, todella ystävälliset ihmiset ja kun kiertelee kaupunkia ja kauppoja, tekee siellä uskomattomia löytöjä! Edullisempaa kuin Suomessa. Ruoka oli myös hyvää. Hotellit olivat korkeatasoisia.
Olen käynyt nyt kaksi kertaa Dubaissa ja kaipuu on sinne. Takuuvarma aurinkoinen ja lämmin kohde!
Eksotiikkaa löytyy. Joo vesipuisto kannattaa myös testata, samoin jeeppisafaari.
Hyvää matkaa!!
Onko se WAIGWADI jossain Wild Wadin lähellä ? ;)
sielläpä hyvinkin!