hei mun pitäisi aloittaa sunnuntaina pistelemistä. puregon pregnyl ja samalla käytän clomeja 50m.=2tab päivässä 1illalla 1 aamulla. onko kellään ollut sama tapaa? yhtäaika käyttää kaikki nämä? ja onko onnistunut? clomeja oleen aloittanut jo keskiviikosta jatkan sunnuntai asti.
vastatkaa pliiss
kiireee!!!
6199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Hei, ei kai noita sentään yhtä aikaa oteta?
Itselläni alkaa ensi kierrossa Synarela nenäsumute, sen jälkeen ja rinnalle Gonal F-900 pistokset, ja ymmärtääkseni Pregnyl on se joka irrottaa kypsytetyt munasolut, ainakin minulle ei määrätty näitä yhtä aikaa, vaan eri kierron vaiheissa.
Kai lääkäri neuvoi miten niitä otetaan, tai mitä reseptissä lukee?
Kiinnostaa kuulla kokemuksia, onko ollut muilla tämä paketti, Gonal F 900, Synarela, Pregnyl, ja Lugestreron loppuvaiheessa ?
clomeja aloittiin keskiviikona 09.07.09. ja 2tab päivässä 1 ilallaa 1 aamulla. 50mg. yhteensä 100mg. käviin uulkomailla siellä määrättiin tämän verran minulle. ja maanantaina soittiin gynelle kun raskautta ei alannut minulle määrättiin puregon pistosta aloittaan sunnuntaina pistämään 5 päivään ajan sen jälkeen pistään pregnyliä ja kysymykseni oli, että onko kellään ollut käyttössä nämä näinkuin minulla peräkkääin? clomid sitten puregon sitten pregnyl??
sekä clomit että pupregon . clomit kiertopäivinä 3-7 ja puregon kiertopäivinä 2-12
pregnyliä pistin 10 000 yks kp 13
että kyllä on mahdollista.
plussaonnea!
t. C
onnistuiko raskaus sitten? meillä lapsettomuushoidolla ollaan 2v eikä vielläkään mitään aina vaan pettymys:(
sivuvaikutuksena
raskaus onnistui lopulta kun reilut 6 kk yritettiin.
nyt yritetään toista.
plussaonnea sinulle!
miten laitat lääkityksiäsi? clomeja kp 3-7 vai? ja paljonko laitat puregonia? minä kiertopäivinä?
onko sinulla kontr ultraa?
plussatuulia kaikille!
t cosette
clomit aloittiin menkkojen 2päivänä syön niitä yhteensä 5päivää eli sunnuntaihin saaka sitten aloittaan puregonia 50mg 5 päivään ajan. sitten on aika varattu ja pregnyl sitten ultraan jälkeen 5000