nimittäin kesäkuun rekisteröintitilastot.
Eräs kaikkien aikojen huonoin automalli jyrää myyntimäärillään muut maanrakoon.
Ei voi kuin ihmetellä suomalaisia autoilijoita,miksi he haluavat kiduttaa itseään valitsemalla sellaisen epämukavan ja vika-alttiin merkin.
Eräs kaikkien aikojen huonoin automalli jyrää myyntimäärillään muut maanrakoon.
Ei voi kuin ihmetellä suomalaisia autoilijoita,miksi he haluavat kiduttaa itseään valitsemalla sellaisen epämukavan ja vika-alttiin merkin.
Vastaukset 15
Vanhimmat
jyrää?
Eihän volkkari kai kärjessä ollut?
Ne vertailivat passatin, masa kuutosen, insignian ja ave välillä.
Paras auto on vain valittu. Hinta/laatu on se joka vaikuttaa.
Jos joku toinen hinnoittelee autonsa väärin, niin otan osaa.
Vaikka vanha malli kilpailijoihin verrattuna jo onkin, niin kallein näistä mainitsemistasi malleista. Älä katso lähtien hintoja, koska ne ovat malleja, joita ei enää saa edes tehdas tilauksena, on vain vielä hinnastossa. Halvin Passat joita saa tilata tällä hetkellä on liki 30 tuh. Silti hankin Passatin, koska laatu on minulle tärkeä, enkä viitsi noita halpa-autoja ostella, niillähän kaikki papat ajelee.
Joo, ymmärrän aivan täysin tuon valinnan, itse olen ajellut jo useammalla VW:llä peräkkäin, ja joka kerta kun vaihdan autoa annan toisillekin merkeille reilun mahdollisuuden, mutta jostain syystä päädyn kuitenkin volkkariin...Seuraavaksi ilmeisesti Passat CC.
"Silti hankin Passatin, koska laatu on minulle tärkeä, enkä viitsi noita halpa-autoja ostella, niillähän kaikki papat ajelee."
: )
http://www.taloussanomat.fi/kauppa/2009/07/15/nama-autot-kayvat-kaupaksi/200916274/12?pos=0
Hyundai crdi alla ja ei valittamista. Auto liikkuu todella hyvin ja kohtuullisella kulutuksella 5,9l/100km. Autoni on huomattavasti parempilaatuinen kuin edellinen VolkswagenTouran (2005), joka oli jatkuvasti pajalla.
Josta VW Golf jyrää Avensiksen.
Joo, hyvä pointti...
mahottomasti avensista passattiin verrattuna.Perjantaina menen omaa -08 vaihdattelemaan aveen,on se vaan koeajoviikonlopun perusteella ehdoton ykkönen kokoluokassaan.Ja hinta/laatu kohdallaan.
Ei varmaan mitenkään hyvin passatista vaihdossa saa mutta rahaahan se väliraha vaan on.
liikkeeseen uudehkon 2009 rekiskeröidyn Aven vaihtoo ja ilmeisesti vaihtanut niinkin "sukreaan" merkkiin kuin Skodaan sen! Jos se uusi Ave on kerta niin mahtava kärry niin miksi tuosta sitten oli halunnut luopua ja vielä Skodaan viittinyt laatupelin vaihtaa. mYös 2008 mallinen Pösö 407 farkku on vaihtohallissa ja ilmeisesti sekin Skodaan vaihdettu joka on VAG tuote siinä missä Passatkin.
Tuskin sulla mitään 2008 Passatia on. Tää on taas näitä Tojo miesten trolleja ja provoja
Minulle tulossa Passa Bluemotion 2.0TDI, jonka keskikulutus alle 5l/100km. Ja se on sentään AUTO eikä mikään hyntai.
Ei siinä kai muuta syytä ole kun se, että VW Groupin autot on autoja ja tojotat on kuljettimia. Jos ei ymmärrä autoista yhtään mitään niin se on sitten ihan sama ajaa vaikka tojotalla.
Niinpähän vaihtuu paskatti aveen,välirahaa en edes ilkeä mainita,sen verran huonosti hyvittivät.
Kestäs nyt pari kuukautta tämä paskatti,ei paljon huvittais enää tämän kanssa huollossa asioida,kohta alkavat tallivuokraa vielä periä kun useita vuorokausia siellä on viettänyt.
Paskan möivät,mitäs menin vag-kauppaan,oma vika.
... ave-liikkeessä saattaa olla parin vuoden päästä pitkät rivit vaihtopassatteja, kun nyt ostetuilta uusilta alkaa takuu päättyä...