Kertokaa mulle, minkä takia nykyään kaikki 10-20v tytöt kuolaa sen ällön Twilight-leffan puppelin perään? Mun (ex)tyttöystävällä oli sen kuvia seinällä, tällä palstalla ehdotetaan sen mukaista tyyliä jätkille. Ihan kenen vaan muijan käyttäjän "lempileffan" luen, NIIN SE ON AINA SE SAMA SAATANAN TWILIGHT!!!
Olen kerran jopa yrittänyt katsoo sen, mutta sitten ku alko tuleen ihmissusia ja muuta skeidaa, niin mun sormi liikkui "oudosti" Pause-napille. Jopa mun pikkusisko on retkahtanut siihen paskaan. Joten kertokaa mulle nyt, MIKÄ SIINÄ LEFFASSA NIIN KIEHTOO!!!
Olen kerran jopa yrittänyt katsoo sen, mutta sitten ku alko tuleen ihmissusia ja muuta skeidaa, niin mun sormi liikkui "oudosti" Pause-napille. Jopa mun pikkusisko on retkahtanut siihen paskaan. Joten kertokaa mulle nyt, MIKÄ SIINÄ LEFFASSA NIIN KIEHTOO!!!
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kerron sulle nyt hyvin yksinkertaisen vastauksen. Sä jo ton viestin perusteella vaikutat niin umpikatseiselta, että sä et koskaan vois ymmärtää. Toisin sanoen: kirjan päähenkilö on kohtelias, kiltti ja mukava, toisin kuin sinä!
Btw, minä olin se joka kehui Robert Pattinsonin tyyliä. Tosin tykkäsin tästä tyylistä jo ennen Twilightia.
twilight on perseestä... kokeilin kattoo kans ja katoin loppuun mut ei siinä ollu mitään jännää.....
Oletko varma, ettei Pattison ole IRL kauhee kusipää mulkero?
mitä Pattison on tai ei ole, sillä taas on että sinä olet oikeasti kauhee kusipää mulkero joka ei kiinnosta ketään.
En ymmärrä miksi kaveri on kauhea kusipää mulkero jos sanoo oman mielipiteensä todella huonosta elokuvasta... ? Mietin aina että miksi naiset haihattelevat näiden tähtien perään, kun eivät ne koskaan huomaisi teitä, elleivät sitten hae lähestymiskieltoa koska olette liian innokkaita... ;)
Ne haluaa, että ME, niiden poikaystävinä näytettäisiin Leonardo DiCaprioilta ja Robert Pattinsoneilta(ainakin mun exä sanoi, että toivois mun näyttävän siltä)
En usko, että jos mä olisin jonku teiniunelman näköinen, niin tuskin mä tyytyisin näin vaatimattoman näköisiin perussuomalaisiin, mujuihin... eli jutun pointti on: "Olkaa iloisia naiset, ettei me suomalaiset jätkät olla mitään kauniskasvoja, joutuisitte olemaan sinkkuja silloin LOPUN IKÄÄNNE..."
Twilight-hahmosta Edward Cullenista.
Se aivan mahtava leffa!! Eihän siitä nyt kaikki voi pitää, mutta se kertoo niin hienosti tuon rakkaustarinan! ;D
Ja sen äijän tyyli on kauhee hyi helvetti ne jotka tykkää siit
imekää munaa
joka vihaa sitä elokuvaa. olen poika ja olen sitä mieltä että se elokuva on perseestä.
Olen tyttö ja olen miettinyt aivan samaa!
Koko Twilight leffa on käsittämättömän huono, tyypillinen amerikkalainen kermaleffa.
Ja tämä leffan päätähti jota kaikki ihkuttavat on minusta käsittämättömän ruma!
Pattinson oikeasti näyttää siltä kuin ei olisi viikkoon käynyt suihkussa ja sen kasvot on jotenkin vääntyneen näköiset.
En sitä voi sanoa että luonteeltaan se olisi joku paskiainen, mutta olen täysin varma että koko ihkutus on vain ulkonäön takia. Ja jos Pattinson olisi ollut leffassa vain joku sivurooli, olisiko sitä silloin alettu näin ihkuttaman? -ei.
Sama näyttelijähän esiintyi elokuvassa Harry Potter ja Liekehtivät Pikari, jonka varmasti suurin osa teinitytöistä on nähnyt. Mutta miksi silloin tätä jätkää ei alettu ihkuttamaan?
Vastaus on yksinkertainen: Pattinson, Edward Cullen on vain niin ihku vampyyripoika joka on niin aistikas ja viehättävä että huhhuh! Vain ja ainoastaan sen takia että on pääosassa jossain amerikkalaisessa massa leffassa.
Anteeksi nyt vain, mutta minusta Edward Cullen on kuvottava. Mielummin eläisin sinkkuna koko elämänki kuin seurustelisin sellaisen miehen kanssa. Ja kukaan ei sitten tule vittuilemaan, tämä on MINUN mielipiteeni !
En mä ainakaan tykkää Robestist vaa Edward Cullenist. ♥ Se Rooberttin ei näytä yhtää mun mielest Edwartilt. :D Ja kaiken lisäks kirjat o paljo parempii ku se p*ska leffa.
Itse henkilökohtaisesti koko twilight myllytys yököttää kun itse aloin lukea kirjoja englanniksi 2005 niin kukaan ei ollut edes tietoinen Twilightista Stephen Meyeristä tai mistään mikä edes liittyi kirjaan sain olla melkeinpä yksinäisessä ylhäisyydessäni toitottamassa kuinka ihana kirja on kyseessä.. Sitte tulivat nämä vampit tekemään siitä elokuvan ja ottivat Edwardiksi (ah niin täydellinen) totaalisen rumiluksen Pattinsonin!! Edwardia olisi EHDOTTOMASTI pitänyt esittää Gaspard Ulliel (Summer Things, A Very Long Engagement, Hannibal Rising]!!!
Mutta palatakseni alkuperäseen kysymykseen olen taaskin henk.koht. sitä mieltä, että voin rajoittuneet ja liian vaaleenpunasissa pilvissä elelevät tytöt/nuoret naiset haluaa poikaystävänsä näyttävän pattinsonin esittämältä Edwardilta.
Mutta myönnän itsekkin, että kirjojen Edwardin luonne on todella ihana noh ulkonäköä tuskin tarttee mainita, :D