SavoRULESilta varastettiin vene

Eikä hän päässyt kalaan virvelöimään, joten oli keksittävä kulkupeli järvellä liikkumiseen:

www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1708782
8334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei viitsittäisi provosoida sitä rääväsuuta enempää tänne palstalle riekkumaan..on saanut tämäkin palsta hiukka rauhoittua niiltä jo lähes mielipuolen ajatustenjuoksua muistuttavilta jonninjoutavuuksilta..Pidetään palsta puhtaana

Äänestä
  • Rullella on ainoot järkevän hauskat jutut täällä.

    Äänestä

  • Osaa pitää huumoria yllä tällä palstalla, joka on liian vakavahenkinen. Täällä puhutaan vaan vanhojen äijien kesken politiikkaa, mokomankin pikkupoliitikot. Luulevat tietävänsä kaiken, vaikka ei räkänokat osaa persettensä pyyhkiä!

    Äänestä

  • Saku Sammunut kirjoitti:

    Osaa pitää huumoria yllä tällä palstalla, joka on liian vakavahenkinen. Täällä puhutaan vaan vanhojen äijien kesken politiikkaa, mokomankin pikkupoliitikot. Luulevat tietävänsä kaiken, vaikka ei räkänokat osaa persettensä pyyhkiä!

    noh..huh..tuo oli pohjanoteeraus

    Äänestä

  • Ota poju hattara ja survo se läpeen. Ei me muut kuulla tuota outoa ininää.

    Äänestä

  • sanaisen arkkunsa kirjoitti:

    noh..huh..tuo oli pohjanoteeraus

    Että se peittää jo pelkällä ajajuksella ja varjolla sinun pohjattoman ja tyhjäksi valuneen munakennosi, joka roikkuu Smurffimehupillisi yläpäässä

    Äänestä

  • 0lavi kirjoitti:

    Että se peittää jo pelkällä ajajuksella ja varjolla sinun pohjattoman ja tyhjäksi valuneen munakennosi, joka roikkuu Smurffimehupillisi yläpäässä

    Olavi on käynyt treeneissä!

    Äänestä

Komiasti uiskenteli hirvenrutale kun sen kanssa yritin parkkeerata läheisen luodon kupeeseen pohjaongelle.

Varastettu veneenikin löytyi, se noin 145 metriä lyhyt lukaalivenheeni oli päässyt irti kun unohdin sitoa sen koivun kylkeen kiinni oluenhakureissulla. Pursi löytyi noin 3 kilometriä Saimaanselältä jossa se veti koivua perässään joka ei ollut Saku eikä Mikko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Premiittus kirjoitti:

Eikä hän päässyt kalaan virvelöimään, joten oli keksittävä kulkupeli järvellä liikkumiseen:

www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1708782

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu