Ihmisoikeusrikos. Päävarasta on pidetty vangittuna jo 6 kuukautta. Eihän sellainen käy. Pitäähän miehen päästä takaisin mökkiremonttiin, ennenkuin koko hörskä kaatuu tai homehtuu.
Kyllä se kummallista suomessa, että ei saa edes kuuluisan oopperalaulajan mökkiä remontoida naapurimaassa. Edes väärällä nimellä, heti on korpit niskassa. Suomi on paska maa.
Kyllä se kummallista suomessa, että ei saa edes kuuluisan oopperalaulajan mökkiä remontoida naapurimaassa. Edes väärällä nimellä, heti on korpit niskassa. Suomi on paska maa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
"hörskä kaatuu tai homehtuu"
Valokuvista päätellen ei kaadu pitkään aikaan. Hannu pääsee tutkintavankeudesta suoraan vapauteen. Korjatkoon sitten mökkiä, jos haluaa.
Miksi tuollainen koko elämänsä rikollisella ja konkurssien viitoittamalla polulla hoitanut roisto pääsisi vapauteen?
Miksi pitäisi päästä?
>>Miksi tuollainen koko elämänsä rikollisella ja konkurssien viitoittamalla polulla hoitanut roisto pääsisi vapauteen?
Miksi pitäisi päästä?-------------------
Lukenut niin luulisi tyhmemmänkin suolimuron tajuavan, että ne eivät olleet RIKOLLISEN miehen kirjoituksia ja siitä löytyy myös pienellä luetun ymmärtämisellä todelliset syylliset ja kaltaisesi ala-arvoiset syyllistäjät, jotka lyövät miestä valheilla
ja vääristelyillä kun hän ei itse pysty puolustautumaan kuin rajoitetusti.
Sinukaltaisesi ovat juuri sitä ihmispopulaation surkeinta sakkia!
Onko tiedossasi muita KRP:n vainoamia pikkurikollisia?
Oletko jutellut niiden n. 4.000 ns. jäsenen kanssa jotka sijoittivat kusetusklubiin loppuvaiheessa yli 30 miljoonaa euroa? Mitkähän mahtaa olla heillä tunnelmat?
Eihän sellainen mies kuin HAANUKAS kirjoittele mitään rikollisen miehen kirjoituksia. Onhan se 400% selvää.
Eihän sellainen mies jonka JOKA AINOA aloittama liikeyritys, ilman yhtäkään poikkeusta on päätynyt konkurssiin.
Eihän sellainen mies joka on jo aiemmin tuomittu vankeuteen, esim Sexibaarinsa konkurssin yhteydessä tekemistä törkeistä talousrikoksista.
Eihän sellainen mies joka on vangittuna 100 miljoonan varastamisesta tietenkään kirjoita muuta kuin KUSETUSPASKAA sinulle.
Päin naamaa!
"Eihän sellainen mies jonka JOKA AINOA aloittama liikeyritys, ilman yhtäkään poikkeusta on päätynyt konkurssiin."
Mitä hyödyt selkeästä valehtelusta, mikä paljastuu jo Hannun kirjeistäkin, että hän on myynyt useita yrityksiään ja vain osa on mennyt Suomen historian pahimman laman aikana konkurssiin, kun pankit rötöstelivät ahdingossa olevien omaisuuden pilkkahintaan.
Painu koloos suolimuro sinä iljettävä valehteleva niljakes! Tukkapöllyä tarvitsisit!
Ai,ei ole tiedossa kuin yksi konkurssi Hannulla,eikä ole koskaan ollut mikään rikollinen eikä roisto..on sulla otsaa puhua tuollaista..katso,ette saa haastetta jutuistasi oikeuteen...Pidä varasi,herjaaja..kaikkia tänne palstalle päästetään kirjoittamaankin...
Miten sinä vittu ketää haastat oikeuteen ja millä perusteella ?
Olen sammaa mieltä kanssasi että kaikkia tänne lasketaankin kirjoittamaan kuten sinut .
Usko nyt vitun tohelo että haanukas on tuomittu oikeudessa ja jo ennen winnkarien aikaa vai etkö osaa lukea vai et ymmärrä lukemaasi .
Jos haanukas ei ole rikollinen eikä roisto niin miksei ole valittanut saamistaan tuomioista ja hakenut suunnatomia korvauksia lehdiltöltä ja valtiolta ; ainakin 400 %.
Kaikki suomen mediat ovat todenneet haanukaisen saamat tuomiot joten kaikki suomen mediat vaan korvaamaan hanukalle korvauksia .
Kun olet noin viisas pyydä hanukalta valtakirja ja ala ajaa asiaa mutta muista ottaa ensin lääkkeesi .
Niin,olisi hyvä tietää,k u k a se päävaras oikein on?? Hannu ei ole,ikävä kyllä ei ole..sattumalta tiedetään....Se iso varas on siellä Thaimaassa,joka ei suostu sieltä kotimaahan tulemaan..ja vaimoillensa jaellut miljooniaan ja leveästi itse elellyt..etkö lue lehtiä..Haukuit v ä ä r ä ä puuta...
... Ripe onkin kaiken pahan alku ja juuri?
Ja mitaan ette voi...