Isättömät lapsirukat kräsii kun ei ole

monet miehet ovat isiä vieraille lapsille, mutta jättää omat lapset kokonaan, tai tapaa kerran kuussa. Aika outo systeemi, en jaksa ymmärtää, miksi omat lapset pitää hylätä ja leikkiä uusilla lapsilla toista kotia tai sen tapasta.
2165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niistä muista lapsista pääsee eroon, mutta omasta ei.. Omasta pitää kantaa täysi vastuu mutta niistä muista lapsista ei.
miehet Pakoilee vastuuta. Nyky-yhteiskunta kasvattaa Pojista vastuuntunnottomia miehiä.

Äänestä

nykyinen mentaliteetti on se että kun vähän ahistaa niin sit lähetään, kyl joku ne kersat hoitaa. Vastuun pakoilua, mun mielestä. Omissa liikaa vastuuta, toisen muksut vaan on kivoja kun niihin ei sitä vastuuta ole.

Että sellasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miehen mallia enää kirjoitti:

monet miehet ovat isiä vieraille lapsille, mutta jättää omat lapset kokonaan, tai tapaa kerran kuussa. Aika outo systeemi, en jaksa ymmärtää, miksi omat lapset pitää hylätä ja leikkiä uusilla lapsilla toista kotia tai sen tapasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu