http://www.youtube.com/watch?v=qHI_gEq5BII
Tuolta voi kuunnella uuden kappaleen englanniksi.
Kertokaa mielipiteenne kappaleesta (asiallisesti).
Itse pidän rohkeasta ja erilaisesta kappaleesta.
Shakiralle ominaista tyyliäkin on mukana vaikkei sitä heti huomaa, kuunnelkaa tarkkaan!
She Wolf -mitä mieltä olette
5
936
Vastaukset
- pitkäaikainen fani
Aluksi tämä kappale ei kuulostanut kummoiselta, tosin kertosääkeen melodia jäi soimaan TODELLA tehokkaasti päähän! Useamman kuuntelukerran jälkeen lauluun on kuitenkin päässyt sisälle, ja pidän tästä erittäin paljon :) . Mukava huomata, että Shakira on uudistanut soundinsa. Kappaleessa on yhtä aikaa jotain vanhan ja tutun kuuloista, mutta toisaalta sitten henkäys uudesta, raikkaasta biitistä. Mielestäni laulu kuulostaa paremmalta espanjaksi kuin englanniksi, mutta ei englanninkielinen versio huono ole, ehkä hivenen persoonattoman kuuloinen kuitenkin. Espanjaksi laulettuna tähän kappaleeseen tulee vielä jonkinsortin lisäulottuvuus, jolloin kappalaeen tausta pääsee jotenkin paremmin oikeuksiinsa, tai se jotenkin kuulostaa tuoreemmalta ja eksoottisemmalta kuin vastaava versio englanniksi. Niin tai näin, kyseinen laulu on rohkea veto Shakiralta, ja odotan kokonaista albumia suurella mielenkiinnolla :).
- Shakira-fani
Mielestäni Shakiran uusi sinkku on ihan loistava. Hieman uutta tyyliä mutta toisaalta Shakira on aina uudistunut jokaisella levyllä ja uran alkuhiteistä ei enää ole jäljellä muuta kuin tuttu pyllyn pyöritys...joka sekin toimii kun sen osaa! :o)
nim. videota odotellessa - kammuss
Shakira-fani kirjoitti:
Mielestäni Shakiran uusi sinkku on ihan loistava. Hieman uutta tyyliä mutta toisaalta Shakira on aina uudistunut jokaisella levyllä ja uran alkuhiteistä ei enää ole jäljellä muuta kuin tuttu pyllyn pyöritys...joka sekin toimii kun sen osaa! :o)
nim. videota odotellessaAluksi se biisi oli aivan kamala! Semmoista robotti-ulinaa, ja sekavaa rytmiä, mutta nyt olen ruvennut tykkäämään =)
Kertsi olisi ehkä kumminkin parempi, jos se ei olisi niin "kimeästi" laulettu.
ja video vielä hirveämpi. Nytkyy siinä niinku joku vammanen pornonukke.
- Mebarak
Tykkään kappaleesta tosi paljon ja videosta kans. She Wolf on vielä parempi espanjalaisena versiona.
Ensin olin kauhistunu tämän nähdessäni. Mutta Shakira on ollu tässä nyt monta vuotta se median "kiltti tyttö". Ehkä sen on nyt välillä aika repästä ja tehä jotain uutta, eihän sekään ikuisesti nuori ole.
Tähän Shakin uuteen imagoon on jo tottunu. Namm.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6717477Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?435291HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3032886- 1662307
Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki362285- 241834
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1401698mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k121672Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4111628Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t51627