Mä niiiin rakastan kotiloita, ne on niin sairaan ihania!!!
RAKASTAN!!!
8
783
Vastaukset
- ,,,
Eivät ne inhottavia ole, mutta jotenkin täysin "turhia". Mitä järkeä pitää lemmikkinä nilviäistä, joka enimmäkseen kököttää paikoillaan tai valuu hitaasti limavana perässään. Kotilot ovat rumia eikä niiden elämä ole mitenkään mielenkiintoista, jotta niitä viitsisi tuijotella lasin läpi. Ennemmin sitä pitää vaikka muurahaisia tai kastematoja "lemmikkinä", kuin jotain flegmaattisia limaklönttejä.
- loveachatinas...
Olet kyllä täysyn väärässä! Perehtyisit asiaan paremmin!!
- janni95
hei kuules, sinä ",,," minunkin mielestäni olet täysin väärässä... Jokaisella tietty on omat mielipiteensä, mutta älä silti käy väittämään mitään mistään, mistä sinulla ei ole tietoa/kokemusta!
- sddsdssdds
janni95 kirjoitti:
hei kuules, sinä ",,," minunkin mielestäni olet täysin väärässä... Jokaisella tietty on omat mielipiteensä, mutta älä silti käy väittämään mitään mistään, mistä sinulla ei ole tietoa/kokemusta!
"Eivät ne inhottavia ole, mutta jotenkin täysin "turhia". Mitä järkeä pitää lemmikkinä nilviäistä, joka enimmäkseen kököttää paikoillaan tai valuu hitaasti limavana perässään. Kotilot ovat rumia eikä niiden elämä ole mitenkään mielenkiintoista, jotta niitä viitsisi tuijotella lasin läpi. Ennemmin sitä pitää vaikka muurahaisia tai kastematoja "lemmikkinä", kuin jotain flegmaattisia limaklönttejä."
Tuo ei ole todellakaan totta, eivätkä ne ole mitään limaklönttejä. Mitäs sen mielenkiintoisempaa on esimerkiksi liskojen, kalojen tai minkään muunkaan terraarioeläimen katsomisessa? Ja luonnon kannalta jos ajatellaan, kotilot ovat paljon hyödyllisempiä kuin vaikka jokin lemmikkikoira, joka vain ei luonnonvaraisena eläimenä on haitaksi jos pidetään vapaana. Ei siitä mitään, mutta kaikki eläimet eivät ole onneksi mitään sylissä pidettäviä karvaturreja, vaikkei se ehkä mieleesi menekään. Ja turha tulla toisen mielipidettä kiistämään. - kp
janni95 kirjoitti:
hei kuules, sinä ",,," minunkin mielestäni olet täysin väärässä... Jokaisella tietty on omat mielipiteensä, mutta älä silti käy väittämään mitään mistään, mistä sinulla ei ole tietoa/kokemusta!
kotilot on ihanii varsinkin aksut mulle tulee pian akaatti kotilo ja odotan sitä innolla! ja se joka pitää kotiloista ei ole outo>:(
- JokkeXD......
kp kirjoitti:
kotilot on ihanii varsinkin aksut mulle tulee pian akaatti kotilo ja odotan sitä innolla! ja se joka pitää kotiloista ei ole outo>:(
Olen samaa mieltä^^ (mutta tottakai kaikilla saa olla oma mielipide)Mutta eikös tässä otettu kantaa siihe että ne ovat ihania eikä siihen miten ihnhottavia ja turhia?
- Idiootit hei!!
Kotilot on kuitenkin parempia kuin kanit, ja kotilot on jännittäviä :6
Kotilo on mailman ihanin ja seurallisin eläin sitä viisaampaa ja söpömpää eläintä saa etsiä !!!! ,,, olet väärässä !!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 544696
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1684265- 673882
- 1263845
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans483665Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe793488- 983041
- 542885
- 252716
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p152450