Mikä on pv:ssä vikana jos kaikki bensat mitä kaasariin menee tulee suoraan ylivuotoletkusta ulos? Kohot kunnossa! Vaikuttaako tyhjäkäynti/ilmaruuvin säädöt?
Suzuki PV:n viat..!
6
1367
Vastaukset
- sgsdgde
mulla ol kaasari tukos ku teki samaa...eli kaasaria puhistelee
- Ja
Misä sielä oli tukos? En ite löytäny ku kahtoin?
- pikkuvika
Kaasarin koho takeltelee, eikä neulaventtiili näin ollen sulje bensantuloa->tulvii ylivuotoletkusta ulos. Tai sitten koho on murjottu paskaksi, on puhki tms eikä toimi kuten pitää.
- 28282828
Laita kaasuttimen bensaletku nippusiteellä kiinni siten että bensaa tulee vaan vähän kun bensahanan avaa. Ota kaasutin pois ja laita tiivisteet imukaulaan ja bensaletku tiivisteiden väliin. Ilmastointiteippiä päälle, jonka sulatat Zipolla kiinni imukaulaan ja maalaat sen jälkeen mustaksi. Kulkee kovempaa kun saa enemmän bensaa.
- OriWal
mikä vika on jos pv nostaa itsestään kierroksia niin helvetisti ja savuttaa
- Tyhäm
Vitun äyssi sulla on liikaa öljyä bensan seassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004383
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631713
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331373Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581347Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706