107% sääntö

onko 107%sääntö voimassa edellisellä kaudella ei ollut oliko selostajat väärässä spekuloidessa asialla
1313
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itseasiassa tuo osui minunkin korviini, mutta ei sitä sääntöä todellisuudessa ole enää olemassa.

Viime kaudella 107%-sääntöä ei enää ollut.
Tämä johtui pitkälti siitä, että autoja on nykyään niin vähän, ja toisekseen yhden kierroksen aika-ajossa on huomattavasti helpompaa epäonnistua.

Eikä tämän kauden sääntömuutoslistassa edes ole 107%:n sääntöä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jussi kirjoitti:

onko 107%sääntö voimassa edellisellä kaudella ei ollut oliko selostajat väärässä spekuloidessa asialla

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu