onko fer in solia saatavilla tippa-annostelusysteemillä kun tuon ruiskun kanssa oikeaa määrää on niin hankalaa saada,määrät kun niin pieniä. olisi kätevää jos ois tippa-annostelu ja 5 tippaa esim siitä niin ois helppo ottaa tai mikä se tippamäärä sit oliskaan.
Vastaukset 4
- rai rai..
meille on ainakin määrätty tippamäärä joka me annetaan, eli aamulla ja illalla 10 tippaa.
- neppiäinen
moi!
Mei ostettiin apteekista 1millilitran ruisku, jolla annostelu kävi paremmin kuin sillä pakkauksen ruiskulla. - kolmen äiti.
Me saatiin laitokselta millin ruiskuja mukaan,ja niitä sit käytettiin useammin ku yhesti,sit ku loppui niin ostin apteekista lisää.
Meillä pitäis sitä muka antaa vieläkin vaikka lapsi jo 10kk.koska hampaita ei ole,mutta lopetettu on jo aikaa sitten,koska veriarvot olivat hyvät.
Annosteluhan on aina lapselle henkilökohtainen. - Topin äiti
Meillä annostelu tapahtuu myöskin 1ml-ruiskulla, annos on 0,2ml x 2 (eli aamuin ja illoin). Poika on nyt 11kk/8kk. Ja toistaiseksi jatketaan tällä, katotaan sit joulukuussa seuraavan kontrollikäynnin yhteydessä, että onko tarve vielä jatkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062215- 103886
- 66833
- 46800
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21746Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha517716Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64615
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23590- 57561