onko fer in solia saatavilla tippa-annostelusysteemillä kun tuon ruiskun kanssa oikeaa määrää on niin hankalaa saada,määrät kun niin pieniä. olisi kätevää jos ois tippa-annostelu ja 5 tippaa esim siitä niin ois helppo ottaa tai mikä se tippamäärä sit oliskaan.
fer in sol.onko tippa-annostelua??
4
2007
Vastaukset
- rai rai..
meille on ainakin määrätty tippamäärä joka me annetaan, eli aamulla ja illalla 10 tippaa.
- neppiäinen
moi!
Mei ostettiin apteekista 1millilitran ruisku, jolla annostelu kävi paremmin kuin sillä pakkauksen ruiskulla. - kolmen äiti.
Me saatiin laitokselta millin ruiskuja mukaan,ja niitä sit käytettiin useammin ku yhesti,sit ku loppui niin ostin apteekista lisää.
Meillä pitäis sitä muka antaa vieläkin vaikka lapsi jo 10kk.koska hampaita ei ole,mutta lopetettu on jo aikaa sitten,koska veriarvot olivat hyvät.
Annosteluhan on aina lapselle henkilökohtainen. - Topin äiti
Meillä annostelu tapahtuu myöskin 1ml-ruiskulla, annos on 0,2ml x 2 (eli aamuin ja illoin). Poika on nyt 11kk/8kk. Ja toistaiseksi jatketaan tällä, katotaan sit joulukuussa seuraavan kontrollikäynnin yhteydessä, että onko tarve vielä jatkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2722390Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä2991289- 1081201
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n831191Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n581145Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi811096- 44952
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi67897Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa22860- 33767