satuin tuossa näpistämään kaupasta n.5 euron arvoisen korvakorun.. noh, jäimpähän kiinni, sain sakot 36euroa, olen 15vuotias. Mihin tästä jää jälki??? mihin tämä voi vaikuttaa??? milloin mahdollinen merkintä jostain poistuu??? voiko tämä vaikuttaa tulevaisuuden opiskelutavoitteisiini tai työnhakuun??? voisiko joku tietävä auttaaa ja kertoa..... :) kiitos!
Näpistys!?!
hävettää...
2252
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olet siis nuorisorikollinen.Keravan kautta.Olet potentiaalinen pankkiryöstäjän alku.
Jää poliisin rekistereiden historiatietoihin, mutta eipä vaikuta mitään sitten siinä vaiheessa, kun olet aikuinen ja työnhaussa. Eikä vaikuta opiskelupaikkoihin. Pääasia, että jäi ainoaksi virheeksesi, nuorena sitä tulee tehtyä joskus typeryyksiä. Tärkeintä on, että opit läksysi.
Ja nyt lopetat stressaamisen, ja nautit kesästä. Olet siinä iässä, että ihan kohtapuoliin alkaa ihan oikeat stressaamisen aiheet, kun aikuistut.