Miten on,

onko kukaan käynyt

Sri Lankalla elo-syyskuussa,mahdotontako?Kiitti!

3

799

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Itse en lähtisi elo-syyskuussa, ellei aivan pakko, enkä vielä lokakuussakaan, mutta jo marraskuussa ja aina tuonne maalis-huhtikuulle saakka ilmat ovat suotuisat, on aurinkoista ja sateet vähäisiä, suorastaan piristäviä. Joulu-, tammi- ja helmikuu kuiva, aurinkoisin ja vähäsateisimmat kuukaudet - tammikuu kaikkein kuivin ja aurinkoisin.

      Tosin elämys ja hieno kokemus on myös sadekausi Sri Lankassa, mutta se vaatii oman asenteensa sietää ja tulla toimeen niissä olosuhteissa, kun kaikki paikat ovat märkänä ja alkavat todella nopeasti myös homehtua, ellet osaa varatua ja huomioida tilannetta kaiken aikaa.

      Hyvää matkaa Sri Lankaan..

      • Hondai kella

        Hei:

        SL:ssä on kaksi monsuunia. Joten sateen määrä riippuu kummalla puolta saarta aiot olla. Jo lokakuussa koillispuolella saarta esim. Trincomaleessa on hienot kelit.
        Silloin vielä Colombossa sataa rankasti ja ukkostaa melkein joka yö.


      • Hondai kella kirjoitti:

        Hei:

        SL:ssä on kaksi monsuunia. Joten sateen määrä riippuu kummalla puolta saarta aiot olla. Jo lokakuussa koillispuolella saarta esim. Trincomaleessa on hienot kelit.
        Silloin vielä Colombossa sataa rankasti ja ukkostaa melkein joka yö.

        olet oikeassa hondai kella - hyvä tyttö! Niin ne ilman, sateet ja aurinko pienelläkin sarella vaihtelee, siitä huolimatta -

        Hyvää matkaa Lankalle..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4320
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      138
      4079
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3736
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      89
      3576
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3547
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      65
      3351
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      86
      2921
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2636
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2344
    Aihe