Sri Lankalla elo-syyskuussa,mahdotontako?Kiitti!
Vastaukset 3
Itse en lähtisi elo-syyskuussa, ellei aivan pakko, enkä vielä lokakuussakaan, mutta jo marraskuussa ja aina tuonne maalis-huhtikuulle saakka ilmat ovat suotuisat, on aurinkoista ja sateet vähäisiä, suorastaan piristäviä. Joulu-, tammi- ja helmikuu kuiva, aurinkoisin ja vähäsateisimmat kuukaudet - tammikuu kaikkein kuivin ja aurinkoisin.
Tosin elämys ja hieno kokemus on myös sadekausi Sri Lankassa, mutta se vaatii oman asenteensa sietää ja tulla toimeen niissä olosuhteissa, kun kaikki paikat ovat märkänä ja alkavat todella nopeasti myös homehtua, ellet osaa varatua ja huomioida tilannetta kaiken aikaa.
Hyvää matkaa Sri Lankaan..- Hondai kella
Hei:
SL:ssä on kaksi monsuunia. Joten sateen määrä riippuu kummalla puolta saarta aiot olla. Jo lokakuussa koillispuolella saarta esim. Trincomaleessa on hienot kelit.
Silloin vielä Colombossa sataa rankasti ja ukkostaa melkein joka yö. Hondai kella kirjoitti:
Hei:
SL:ssä on kaksi monsuunia. Joten sateen määrä riippuu kummalla puolta saarta aiot olla. Jo lokakuussa koillispuolella saarta esim. Trincomaleessa on hienot kelit.
Silloin vielä Colombossa sataa rankasti ja ukkostaa melkein joka yö.olet oikeassa hondai kella - hyvä tyttö! Niin ne ilman, sateet ja aurinko pienelläkin sarella vaihtelee, siitä huolimatta -
Hyvää matkaa Lankalle..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102321Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231024- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha589861- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31646- 69644