tyhmä kysymys

jos on kerran formatoinut kovalevyn niin onko mitään mahdollisuutta saada niitä tiedostoja takaisin, jotka ennen formatointia oli tallella. formatoinnin yhteydessä hävisi vahingossa lomakuvia, saanko niitä enää koskaan takaisin?
4430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on mahdollista

Äänestä

mene uudelle lomalle ja ota uudet kuvat okei saat ne kuvat takaisin jos sulla on negat tallella ja käyt teetämässä niistä kuvista cdn ni itten pystyt siirtämään kuvat cdltä koneelesi t: jp

Äänestä

Kyllä ne takaisin saa mutta se toki maksaa.
Formatointi ei poista sinun kovalevyltäsi MITÄÄN vaan ainoastaan uudelleenkirjoitaa levyn.
Jopa palaneen levyn tiedot voidaan kaivaa esiin.

Eli alkuperäissen aiheeseen en todella tiedä miten tuo käytännössä tapahtuu mutta mahdollista se on.

Äänestä

Moi!

Partition Magic -nimisellä softalla voi palauttaa ainakin poistettuja osioita, miksipä ei formatoitua dataakin?

-T

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytsy kirjoitti:

jos on kerran formatoinut kovalevyn niin onko mitään mahdollisuutta saada niitä tiedostoja takaisin, jotka ennen formatointia oli tallella. formatoinnin yhteydessä hävisi vahingossa lomakuvia, saanko niitä enää koskaan takaisin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu