Tarvitsisin kipeästi ja nopeasti pikku-Rauhalan ohjeet tuosta käsityölehdestä. Jos joku voisi skannata ne minulle ja lähettää spostiin, olisin ikuisesti kiitollinen!
Omistatko: Suuri käsityölehti 11-12/2003??
4
871
Vastaukset
- Menikö kiire jo?
Hei, mulla saattaa olla, mutta palaan vasta Elokuun puolivälissä takaisin, ja sittenkin vaan 50% varmuudella, kokonaisia vuosikertoja ei ehkä olekaan. Jos sitten ehtii, ilmoittele täällä uudestaan, niin katselen.
- näperrys
Eikö kirjastosta löydy?Tuo ei ole kovin vanhakaan lehti.Sielläkin on niitä mahdollisuus kopioida.Mutta olen kyllä huomannut,että kaikkia ei löydy kirjastostakaan,vuosikerrat eivät ole kokonaisia.Pikku-Rauhala oli aivan ihana.
- tilkkis_
Minulla on kyseinen lehti.Se sisältää kaksi kaava-arkkia ja joululiitteen,mutta ei minkäälaisia kaavoja tai ohjeita nukkekotiin.Se nukkekoti on siinä lehdessä kyllä mainittu.
- Anonyymi
Ohjeet löytyvät sivuilta 76-77
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1076134Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605091SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun584217SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963809Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost103586Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1153127SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502523Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352459Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat632206Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val221555