to 16.7 lähtö, millä bussilla islande hotelliin?

ystävykset

Hei, meneekö bussi 22 A kentältä hotelli Islanden lähelle vai kannattaako ottaa taksi?

Jos bussi menee, muistaako joku ystävällisesti millä pysäkillä kannattaa jäädä pois? Kuinkas laukkujen säilytys hotellissa onnistuu jos huoneen saa vasta klo 14? Eikö hotellista ollut oma kuljetus lentokentälle kotimatkalle lähdettäessä? Oliko kuljetus järjestetty myös kentältä hotelliin tulopäivänä?

Kiitos tiedoista!

2

645

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Booking.com

      Menehän sinäkin booking.comin sivuille ja tsekkaa ihmisten arvosteluja kyseisestä hotellista. Lentokenttäkuljetukset sujuvat kuulemma puolen tunnin välein hienosti,mutta jos aiot kulkea julkisella bussilla niin suosittelen jäämään pois ennen joen ylitystä,sillä kävely siltaa pitkin joen yli saattaa joskus olla viimainen kokemus.Olen kävellyt sen vaimoni kanssa,jolla oli täysi työ pitää hameen helmat alhaalla. Joku siellä sivuilla tosin väittää,että kaikki ruokapaikat ovat vanhassa kaupungissa,mutta suosittelisin menemään vaihteeksi vaikkapa Antonijas ielalle.Siellä on monta hyvää ruokapaikkaa ja hinta/laatu suhde parempi kuin vanhassa kaupungissa mielestäni.Elizabetes ielalla myös monta hyvää ruokapaikaa ja vaikka missä muuallakin ja upeaa arkkitehtuuria.

    • kävijä

      Mulla ainakin kartassa merkitty kaikki bussinumerot ja reitit näkee mitä kulkee,merkattu myös ratikat ja johdinautot, marshrutkat halvimpia kulkuvälineitä ja viihtyisämpiä,mul tosin helppo kulkea kun osaan venäjän kielen ja kysyä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      130
      1349
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      88
      1232
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      81
      726
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      10
      655
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      27
      647
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      543
    7. Suomessa ei anneta opiskella eikä työskennellä

      Johtajat päättävät elämästäsi ja tekevät puolestasi päätöksiä. Johtajat eivät osaa kuunnella, koska ovat narsisteja.
      Turku
      120
      539
    8. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      19
      525
    9. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      505
    10. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      499
    Aihe