Hei, meneekö bussi 22 A kentältä hotelli Islanden lähelle vai kannattaako ottaa taksi?
Jos bussi menee, muistaako joku ystävällisesti millä pysäkillä kannattaa jäädä pois? Kuinkas laukkujen säilytys hotellissa onnistuu jos huoneen saa vasta klo 14? Eikö hotellista ollut oma kuljetus lentokentälle kotimatkalle lähdettäessä? Oliko kuljetus järjestetty myös kentältä hotelliin tulopäivänä?
Kiitos tiedoista!
to 16.7 lähtö, millä bussilla islande hotelliin?
2
565
Vastaukset
- Booking.com
Menehän sinäkin booking.comin sivuille ja tsekkaa ihmisten arvosteluja kyseisestä hotellista. Lentokenttäkuljetukset sujuvat kuulemma puolen tunnin välein hienosti,mutta jos aiot kulkea julkisella bussilla niin suosittelen jäämään pois ennen joen ylitystä,sillä kävely siltaa pitkin joen yli saattaa joskus olla viimainen kokemus.Olen kävellyt sen vaimoni kanssa,jolla oli täysi työ pitää hameen helmat alhaalla. Joku siellä sivuilla tosin väittää,että kaikki ruokapaikat ovat vanhassa kaupungissa,mutta suosittelisin menemään vaihteeksi vaikkapa Antonijas ielalle.Siellä on monta hyvää ruokapaikkaa ja hinta/laatu suhde parempi kuin vanhassa kaupungissa mielestäni.Elizabetes ielalla myös monta hyvää ruokapaikaa ja vaikka missä muuallakin ja upeaa arkkitehtuuria.
- kävijä
Mulla ainakin kartassa merkitty kaikki bussinumerot ja reitit näkee mitä kulkee,merkattu myös ratikat ja johdinautot, marshrutkat halvimpia kulkuvälineitä ja viihtyisämpiä,mul tosin helppo kulkea kun osaan venäjän kielen ja kysyä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178