ja syvään niiatkaamme! Hän saapuu klo 19.50. Hän, Rhett Butler!
Suomen naiset, hiljentykäämme
11
176
Vastaukset
- haluaa elämäänsä
romantiikkaa edes tässä muodossa.Sekä silmänruokaa,
- Hintriika*
Kuka hän on? En ole koskaan kuullutkaan enkä viitsi ruveta Googlesta etsimään.
Hintriika* kirjoitti:
Kuka hän on? En ole koskaan kuullutkaan enkä viitsi ruveta Googlesta etsimään.
mutta varmasti tiedät Clark Gablen,
Tuulen viemää-elokuvasta.
Se tulee nyt tv:stä.- öööööööö
Tellastiina kirjoitti:
mutta varmasti tiedät Clark Gablen,
Tuulen viemää-elokuvasta.
Se tulee nyt tv:stä.mitä se taas on vieny? Selviiskö jos kuukletan, oiskoos sulla hyvä linkki antaa?
öööööööö kirjoitti:
mitä se taas on vieny? Selviiskö jos kuukletan, oiskoos sulla hyvä linkki antaa?
Tuuli viedä saa jo kyyneleeni mun...
Ehkä se on vaikka ne kyyneleet jo vihdoinkin vienyt!- Hintriika*
Tellastiina kirjoitti:
mutta varmasti tiedät Clark Gablen,
Tuulen viemää-elokuvasta.
Se tulee nyt tv:stä.Olenhan minä tietenkin "Tuulen viemää" nähnyt, mutta en heti osannut aivojani laittaa oikeaan järjestykseen. Ajattelin, että kysymys on jostakin ilmielävästä julkkiksesta.
Kyllähän jokainen nykymummu Glark Gablen muistaa... Elokuva-Aitasta Glarkenkin kuvia leikattiin ja liimattiin ruutuvihkoon... silloin ei oltu vielä mummuja.
- elokuvan
ensi kertaa elämässäni aika vasta.
Kaikista eniten minulle jäi mieleen elokuvan kuvaus, näkymät.
Todella upeasti toteutettu.- pilvi*
Kyllähän se toteutettuna Tuulen Viemää ,on niitä onnistuneimpia Etelän plantaasien kuvausta:)
Siihen eläytyy todella, vaikka olen sen kerran nähnyt.
Sääli vain ,ettei jatkoa ole voitu kuvata samoilla näyttelijöillä,loppuosa kirjasta kun tuli vasta myöhemmin. Varmaa on,että Rhett vielä sai Scarlettinsa,jäi niin kesken tuo rakkaustarina. - makriina ek
pilvi* kirjoitti:
Kyllähän se toteutettuna Tuulen Viemää ,on niitä onnistuneimpia Etelän plantaasien kuvausta:)
Siihen eläytyy todella, vaikka olen sen kerran nähnyt.
Sääli vain ,ettei jatkoa ole voitu kuvata samoilla näyttelijöillä,loppuosa kirjasta kun tuli vasta myöhemmin. Varmaa on,että Rhett vielä sai Scarlettinsa,jäi niin kesken tuo rakkaustarina.Jatko-osan kirjoitti joku toinen.
Siitähän on ollut joskus tyhmä sarjafilmikin televisiossa, vuosia sitten.
Tapahtumat olivat Irlannissa. makriina ek kirjoitti:
Jatko-osan kirjoitti joku toinen.
Siitähän on ollut joskus tyhmä sarjafilmikin televisiossa, vuosia sitten.
Tapahtumat olivat Irlannissa.kun näin sen elokuvan ensikertaa. Olin muistaakseni jo sillon naimisissa mieheni kanssa, 50 luvun alkua se kuitenkin oli. Poistullessamme elokuvateatterista en saanut itkuani pitkään aikaan loppumaan .
Voi olla että en ole "ihan" niin herkkä itkulle nykyään:-).ullamirjami kirjoitti:
kun näin sen elokuvan ensikertaa. Olin muistaakseni jo sillon naimisissa mieheni kanssa, 50 luvun alkua se kuitenkin oli. Poistullessamme elokuvateatterista en saanut itkuani pitkään aikaan loppumaan .
Voi olla että en ole "ihan" niin herkkä itkulle nykyään:-).Älä välitä, Ullamirjami! Setäni vaimo oli käynyt katsomassa sen kahdeksan (8) kertaa peräkkäin ja itkenyt joka kerta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie807042Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346523Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3816323Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644122Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532512Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62419Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant662206Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1431519- 141512
- 1981240