Jos nyt alkaa syömään potenssilääkkeitä onko niitä tuomittu syömään lopun elämäänsä vai voiko erektiohäiriö olla ohimenevä juttu joka välillä vaivaa välillä ei?
Loppuelämä potenssilääkkeillä?
Maudi
6976
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ihmisen sukupuolisuus sisältää niin monenlaisia tekijöitä, että kysymykseesi ei ole yhtä selvää vastausta. Eturauhastulehdus esimerkiksi aiheuttaa potenssivaikeuksia, jotka helpottavat kunhan tulehdus saadaan lääkkeillä loppumaan. Vastaavasti on monia muita syitä, jotka aiheuttavat tilapäisiä häiriöitä. Kannattaa siis käyttää asiantuntijoita esim. erikoislääkäriä syyn selvittämiseen. Kaikilla lääkkeillä on haittavaikutuksensa, jotka myös selviävät em keskusteluissa.
liika käyttö stressi ovat yksiä syitä.
Erektiohäiriöitä pidettiin ennen 90 prosenttisesti psykologisista syistä johtuvina, mutta nykyisin lähes aina fyysisistä syistä johtuvana. Ja keskeinen syy erektiohäiriöihin on verisuonten rappeutuminen, veri ei enää kulje kunnolla. Tämä taas tulkitaan nykyisin siten, että on odotettavissa, että sama verisuonten huono kunto ilmenee muutaman vuoden kuluttua myös muissa valtimoissa, eli erektiohäiriö on tavallaan varoitus siitä, että tulevaisuudessa on odotettavissa sydän- ja verisuonisairauksia.
1 kolesterolilääkitys
2 verenpainelääkitys
3 verensokerin hoito
se tie jos valta annetaan lääkäreille ja lääketehtaille. Kolesterolilääkitys on aivan turha, sen ainoa etu on tulehdusten esto, mutta sillä ei ole mitään tekemistä kolesterolitasojen kanssa. Paremman ja ennekaikkea terveellisemmän suojan saat kun syöt C-vitamiinia.
Verenpaineen nousu taas johtuu insuliinitasojen noususta.
Verensokerin hoito onnistuu ruokavaliolla. Tähän ( ja muihinkin edellämainittuihin)on ainoa toimiva VHH -ruokavalio. Aloita se niin johan pellittää, ja ilman lääkkeitä.
Ilmankos isäni ja muutekin sota-jermut puhuivat läskinpalojen ihmeellisestä voimasta. Se pitää paikkansa, minulla, oltuani nyt n. 6kk vhh-dieetillä niin jatkuvasti seisoo kuin nuorena ennen, ja vaimo on aivan ihmeessä. Tabletteja en todellakaan enään tarvi.
hyvä kysymys. Itse olen käyttänyt lääkkeisiin tuhansia euroja. Runkaaminen onnistuu ilman lääkkeitä, mutta paneminen ei.
Itselläni alkoi uuden projektin myötä paineet siirtyä alakerrasta ohimoille ja kerroin siitä työterveyslääkärille normaalin tarkastuksen yhteydessä ja tämä kirjoitti minulle Cialis-reseptin. Projekti vaihtui uuteen ja paineet laskeentuivat oikealle tasolle. Nyt jo kaksi kuukautta ilman lääkitystä ja vaimo nauttii taas luomusta...