Onko kokemuksia Ryanairilla lentäneiltä n.22.00 riian kentällä.
Paljon taksilla kyyti hotellille best hotel rigaan.? onko miten pitkä matka? yms nippeli tietoa muun muassa bussi numeroita keskustaan ja vanhaan kaupunkiin.
Onhan varmasti 24h sisään kirjautuminen?? luki kyllä niin, ettei vaan lue ja tulee ikäviä yllätyksiä.
luovutus oli kyllä 12.00 ja aikasintaan luovutus 14.00.
reissua odotan jo innolla :)
best hotel riga
3
614
Vastaukset
- Takseja valmiina
Siis tällaisia isoja tilatakseja .Ne veivät hotelliin kuin hotelliin hintaan kolme latia/henkilö.Jos menee perheen kanssa,tulee oma taksi melkeinpä edukkaammaksi.Edullisin tapa on tietenkin bussinr.22,joka ei ollut vielä tullut paikalle,kun pari viikkoa sitten päätimme hypätä tähän em.taksiin. En tiedä hotellisi osoitetta,joten vaikea sanoa jääkö sinulle Bussin jälkeen paljon kävelemistä.
joo no eipä tuo hinta niin huokea ole etteikö kannattais taksilla ajella. kun vielä monta ihmistä on samaan taksiin tulossa.
kiitos- Vie latilla
erkka86 kirjoitti:
joo no eipä tuo hinta niin huokea ole etteikö kannattais taksilla ajella. kun vielä monta ihmistä on samaan taksiin tulossa.
kiitoskorkean latvia-hotellin eteen keskustaan,että siitäkin voi sitten jatkaa miten parhaaksi katsoo. Usein sitä on valmis maksamaan vähän enemmän,jotta pääsee mukavasti perille asti kamppeiden kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837101Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390