best hotel riga

Onko kokemuksia Ryanairilla lentäneiltä n.22.00 riian kentällä.

Paljon taksilla kyyti hotellille best hotel rigaan.? onko miten pitkä matka? yms nippeli tietoa muun muassa bussi numeroita keskustaan ja vanhaan kaupunkiin.



Onhan varmasti 24h sisään kirjautuminen?? luki kyllä niin, ettei vaan lue ja tulee ikäviä yllätyksiä.

luovutus oli kyllä 12.00 ja aikasintaan luovutus 14.00.

reissua odotan jo innolla :)

3

600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Takseja valmiina

      Siis tällaisia isoja tilatakseja .Ne veivät hotelliin kuin hotelliin hintaan kolme latia/henkilö.Jos menee perheen kanssa,tulee oma taksi melkeinpä edukkaammaksi.Edullisin tapa on tietenkin bussinr.22,joka ei ollut vielä tullut paikalle,kun pari viikkoa sitten päätimme hypätä tähän em.taksiin. En tiedä hotellisi osoitetta,joten vaikea sanoa jääkö sinulle Bussin jälkeen paljon kävelemistä.

      • joo no eipä tuo hinta niin huokea ole etteikö kannattais taksilla ajella. kun vielä monta ihmistä on samaan taksiin tulossa.

        kiitos


      • Vie latilla
        erkka86 kirjoitti:

        joo no eipä tuo hinta niin huokea ole etteikö kannattais taksilla ajella. kun vielä monta ihmistä on samaan taksiin tulossa.

        kiitos

        korkean latvia-hotellin eteen keskustaan,että siitäkin voi sitten jatkaa miten parhaaksi katsoo. Usein sitä on valmis maksamaan vähän enemmän,jotta pääsee mukavasti perille asti kamppeiden kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      47
      3612
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3375
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      34
      2641
    4. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2328
    5. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      20
      1829
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1719
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      182
      1698
    8. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      384
      1417
    9. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      27
      1297
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1118
    Aihe