Hei olen 12v poika. Olen aika nörtti ja friikki. Olin sen takia kovin surullinen, sitten löysin harrastuksen missä oli muitakin kaltaisiani ja sainkin paljon ystäviä (joiden kanssa kyllä puhun vain onlinessa ja Ropecon tapahtumissa.)
Eli Larp!! Liveactionroleplaying! Se on niin ihanaa. Siinä taistellaan urhoollisesti eeppisissä taisteluissa, tässä on yksi kuva rankasta taistelusta
http://www.aidesign.fi/photos/20060811_ropecon/boffer/20060811_ropecon_html/slides/IMG_6519.html
--> Olen tuo punapaitainen. Tuo mustapaitainen töyhtöpää on minun hyvä ystäväni. Joo kuten kuvassa näkyy niin se löi minua kiveksilleni mutta se ei haitannut koska kivekseni oli jo alunperin pelaamisen surkastuttamat pähkinän kokoisiksi.
Kaikki vaan rohkeasti mukaan!
Ritarillisin elein ja oi' tervehdyksihein minä Jalmari toivotan teidät mukaan.
!Live-rooli-pelaus! Kaikki mukaan!
Larpari
4
124
Vastaukset
Ja miten v*itussa tämä liitty MOPOIHIN? Etsi sopivampi palsta, sinä "12v".
- Larpari
Voin aistia negatiivisen energian huokuvan sinusta. Tuli tuohon kirjoitusvirhe, tarkoitin 15v. Minä levitän tätä liveroolipelauksen ilosanoma joka palstalle.
- dfffd
mulla on hevonen. kulkee 131km/h poliisin tutkaan
- röhinäkörsikäs
dfffd kirjoitti:
mulla on hevonen. kulkee 131km/h poliisin tutkaan
mun sika paskantaa putkaan tunnissa yli 100-kiloa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?944182- 272285
- 2002136
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1011962PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w3941744- 1431337
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001249Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321045Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72956Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?78815