meripäiville

olisi aikomus mennä käväisemään tällä viikolla. Ehkäpä Hyökyyn olusille ja katsastamaan TallShipsRace-laivoja. Onkos siellä ketään täältä? Aiemmin oli jotain puhetta tapaamisesta?
12304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

on ollut, mutta mitään treffejä ei ole tehty. Tehdäänkö edes?

Äänestä

Miten meripäivät liittyy kanariaan?

Äänestä
  • kelluvat meressä eli siinä se yhteys! Ja toisaalta jos meripäivillä muutamat Kanarian palstalaiset tapaavat toisiaan, niin siinä jo toinen yhteys!
    Vai pitääkö mennä tekemään treffit senssipalstalle?

    Äänestä

  • saaret kirjoitti:

    kelluvat meressä eli siinä se yhteys! Ja toisaalta jos meripäivillä muutamat Kanarian palstalaiset tapaavat toisiaan, niin siinä jo toinen yhteys!
    Vai pitääkö mennä tekemään treffit senssipalstalle?

    pidetään KotkanSAARELLA. Ja onhan Kanariallakin aguilas :D Ja kun meripäiväporukkaa kuuntelee, se on kuin espanjaa. Ja onhan yleensä joku isoista purjeveneneistäkin miehistönä espanjankielisiä.

    Äänestä

  • meripäivätkin kirjoitti:

    pidetään KotkanSAARELLA. Ja onhan Kanariallakin aguilas :D Ja kun meripäiväporukkaa kuuntelee, se on kuin espanjaa. Ja onhan yleensä joku isoista purjeveneneistäkin miehistönä espanjankielisiä.

    Kotkassakin cerveza ja vino virtaa aivan kuten Kanariallakin :))

    Äänestä

tapaaminen vai ei? Taisi olla vain sisäpiiriläisille kun täällä ei tietoa ollut vaikka kyseltiin. Vai eikö porukalla ihan oikeasti ole halua tavata?

Äänestä
  • Monella on muuta menoa, itse olin työssä jopa lauantaina. Kyllähän se tapaaminen olisi ihan mukava tapahtuma, mutta ihmisten aikataulujen sovittaminen näin kesällä on aika vaikeaa. Paremmin tapaamiset melkein onnistuvat tuolla etelänmatkalla, näin minulle on käynyt. Asumme monetkin eripuolella Suomea, ja siinä on yksi vaikeus, pitkä matka. Minut ainakin tapaa ensi keväänä maaliskuun 27:stä päivästä lähtien Puerto de la Cruzissa, jos luoja suo. Näkemisiin.

    Äänestä

  • järjestäminen tällä porukalla. Kun lähes kaikki vastailevat nikittöminä ja osa vielä vain haukkumassa muita! Olin juuri pari päivää nettikaveritapaamisessa ja meni hienosti. Mutta se edellyttää vakinikkejä, ehkäpä rekisteröitymistä ja pidempiaikaista jutustelua. Mitäpä sitä ventovieraita tapaamaan. Ainakaan ei huvittaisi jossain ulkomailla tapailla suomalaisia joita ei tunne. Mieluummin ihmiset haluavat ulkomailla tutustua muihin kulttuureihin, ainakin toivottavasti.

    Äänestä

  • tapaamisten kirjoitti:

    järjestäminen tällä porukalla. Kun lähes kaikki vastailevat nikittöminä ja osa vielä vain haukkumassa muita! Olin juuri pari päivää nettikaveritapaamisessa ja meni hienosti. Mutta se edellyttää vakinikkejä, ehkäpä rekisteröitymistä ja pidempiaikaista jutustelua. Mitäpä sitä ventovieraita tapaamaan. Ainakaan ei huvittaisi jossain ulkomailla tapailla suomalaisia joita ei tunne. Mieluummin ihmiset haluavat ulkomailla tutustua muihin kulttuureihin, ainakin toivottavasti.

    ulkomaillakin jonkun tyypin johon on täällä "tutustunut", vaikkapa sitten kinkkumittarimiehen tai Thaimaaprovon! Voisi olla ihan hauska nähdä minkälainen tyyppi minkäkin "profiilin" takaa löytyy!

    Äänestä

  • sitä voisi kirjoitti:

    ulkomaillakin jonkun tyypin johon on täällä "tutustunut", vaikkapa sitten kinkkumittarimiehen tai Thaimaaprovon! Voisi olla ihan hauska nähdä minkälainen tyyppi minkäkin "profiilin" takaa löytyy!

    ehdottomasti kinkkumittarin kanssa!! Arvaan että hän on eläkeikäinen mies joka ei ole käynyt kuin kerran Kanarialla armon vuonna 1960 ja silloin menetti vaimonsa tuliselle gigololle. Siitä se katkeruus.

    Äänestä

porukat vai ei?

Kenet palstan hahmoista haluaisit nähdä livenä? Kenet olet tavannut?

:)))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kotkaan päin kirjoitti:

olisi aikomus mennä käväisemään tällä viikolla. Ehkäpä Hyökyyn olusille ja katsastamaan TallShipsRace-laivoja. Onkos siellä ketään täältä? Aiemmin oli jotain puhetta tapaamisesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu