Todellinen

syy..

kimi on pikkukakara joka hemmoteltiin piloille ylisuurella palkalla. Nyt kun rahaa on tarpeeksi enää ei viitsi yrittää vaan ajelee varman päälle keskikastissa / keskeyttää "moottorivikaan" siihen asti kun saa monoa ja siitäkin saa ruhtinaallisen korvauksen.

Ferrarin historian suurin kömmähdys tämä kimi diili. Valtavalla palkalla saatin kuski joka pudotti Ferrarin kertaheitolla keskikastiin. kimin potkujen lisäksi monoa pitää antaa myös tämän paskadiilin Ferrarin puolella tehneille. Sopijat vastuuseen kuten yritysmaailmassa tapahtuu kun homma kusee rankasti.

Ja kohta vastauspuolella tulee tätä "kateellinen!" kommenttia. Sitä tämä ei ole vaan totuus siitä mitä mitää tehdä kun homma kusee.

2

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • s<rhrhrh

      Jos sinä sitä Kimiä niin paljon vihaat, niin miksi kulutat energiaasi hänen kritisoimiseen. Jos minulla olisi jotain, jotain henkilöä vastaan niin minä vain en ajattelisi häntä. Tuohan on aivan naurettavaa. Ja arvaa ketä kaikkia sinun mielipiteesi ja veikkailusi kiinnostavat?

      Valtavalla palkalla saatin kuski joka toi mestaruuden ja kaksi valmistajien mestaruutta.

    • Joo..

      Joo joo, sillä ei ole mitään merkitystä, että tallipäällikkö vaihtuu kokemattomaan ja auto oli alkukaudesta 100% fiasko ja ei ole edelleenkään oikein hyvä. Tämä kausi on Ferrarille välivuosi ja kuskeja on turha syyttää jos talli mokailee. Ymmärrettävästi Räikkösen tasoinen kuski ei syty ajamaan kilpaa kun se on yhtä rimpuilemista tuon onnettoman pulkan kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860

      Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli
      Maailman menoa
      39
      9341
    2. "Mä elän vieläkin"

      Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn
      Tampere
      33
      3893
    3. Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman

      Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi
      Maailman menoa
      100
      2484
    4. Pate Mustajärvi on kuollut

      Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html
      Maailman menoa
      125
      2464
    5. Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?

      Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.
      Ikävä
      39
      2464
    6. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      27
      1947
    7. Miten ikinä kelpaisin sulle

      Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait
      Ikävä
      16
      1625
    8. Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää

      Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.
      Maailman menoa
      32
      1431
    9. Kuinka kauan vielä

      jaksetaan vastustaa toisiamme?
      Ikävä
      71
      1267
    10. Esko ja Martina viettävät joulua

      Entisen avioparin joulunvietto on ylittänyt IS uutiskynnyksen
      Kotimaiset julkkisjuorut
      176
      1088
    Aihe