Todellinen

syy..

kimi on pikkukakara joka hemmoteltiin piloille ylisuurella palkalla. Nyt kun rahaa on tarpeeksi enää ei viitsi yrittää vaan ajelee varman päälle keskikastissa / keskeyttää "moottorivikaan" siihen asti kun saa monoa ja siitäkin saa ruhtinaallisen korvauksen.

Ferrarin historian suurin kömmähdys tämä kimi diili. Valtavalla palkalla saatin kuski joka pudotti Ferrarin kertaheitolla keskikastiin. kimin potkujen lisäksi monoa pitää antaa myös tämän paskadiilin Ferrarin puolella tehneille. Sopijat vastuuseen kuten yritysmaailmassa tapahtuu kun homma kusee rankasti.

Ja kohta vastauspuolella tulee tätä "kateellinen!" kommenttia. Sitä tämä ei ole vaan totuus siitä mitä mitää tehdä kun homma kusee.

2

353

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • s<rhrhrh

      Jos sinä sitä Kimiä niin paljon vihaat, niin miksi kulutat energiaasi hänen kritisoimiseen. Jos minulla olisi jotain, jotain henkilöä vastaan niin minä vain en ajattelisi häntä. Tuohan on aivan naurettavaa. Ja arvaa ketä kaikkia sinun mielipiteesi ja veikkailusi kiinnostavat?

      Valtavalla palkalla saatin kuski joka toi mestaruuden ja kaksi valmistajien mestaruutta.

    • Joo..

      Joo joo, sillä ei ole mitään merkitystä, että tallipäällikkö vaihtuu kokemattomaan ja auto oli alkukaudesta 100% fiasko ja ei ole edelleenkään oikein hyvä. Tämä kausi on Ferrarille välivuosi ja kuskeja on turha syyttää jos talli mokailee. Ymmärrettävästi Räikkösen tasoinen kuski ei syty ajamaan kilpaa kun se on yhtä rimpuilemista tuon onnettoman pulkan kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      141
      3869
    2. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      68
      2731
    3. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      51
      2723
    4. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      85
      2503
    5. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      33
      2370
    6. Olitkin liian hyvää ollaksesi totta nainen

      Ihastuin ja rakastuin, mutta se on minun ongelma. Ei sinun.
      Ikävä
      105
      1488
    7. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      84
      1471
    8. Kaste pelastaa ihmisen

      Kristittyjen kirkkojen toimittama yksi Kaste on Jumalan tekemä pelastusteko, jossa perisyntiin hengellisesti kuollut ihm
      Kaste
      640
      1323
    9. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      84
      1256
    10. Elisalla ja MTV:llä lihava riita - MTV:n kanavienlähetykset ovat katkeamassa Elisan asiakkailla

      Kaikkien MTV:n kanavien televisiolähetykset ovat katkeamassa Elisan kaapeli-tv-asiakkailta. https://www.is.fi/digitoday
      Maailman menoa
      164
      1167
    Aihe