Todellinen

syy..

kimi on pikkukakara joka hemmoteltiin piloille ylisuurella palkalla. Nyt kun rahaa on tarpeeksi enää ei viitsi yrittää vaan ajelee varman päälle keskikastissa / keskeyttää "moottorivikaan" siihen asti kun saa monoa ja siitäkin saa ruhtinaallisen korvauksen.

Ferrarin historian suurin kömmähdys tämä kimi diili. Valtavalla palkalla saatin kuski joka pudotti Ferrarin kertaheitolla keskikastiin. kimin potkujen lisäksi monoa pitää antaa myös tämän paskadiilin Ferrarin puolella tehneille. Sopijat vastuuseen kuten yritysmaailmassa tapahtuu kun homma kusee rankasti.

Ja kohta vastauspuolella tulee tätä "kateellinen!" kommenttia. Sitä tämä ei ole vaan totuus siitä mitä mitää tehdä kun homma kusee.

2

368

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • s<rhrhrh

      Jos sinä sitä Kimiä niin paljon vihaat, niin miksi kulutat energiaasi hänen kritisoimiseen. Jos minulla olisi jotain, jotain henkilöä vastaan niin minä vain en ajattelisi häntä. Tuohan on aivan naurettavaa. Ja arvaa ketä kaikkia sinun mielipiteesi ja veikkailusi kiinnostavat?

      Valtavalla palkalla saatin kuski joka toi mestaruuden ja kaksi valmistajien mestaruutta.

    • Joo..

      Joo joo, sillä ei ole mitään merkitystä, että tallipäällikkö vaihtuu kokemattomaan ja auto oli alkukaudesta 100% fiasko ja ei ole edelleenkään oikein hyvä. Tämä kausi on Ferrarille välivuosi ja kuskeja on turha syyttää jos talli mokailee. Ymmärrettävästi Räikkösen tasoinen kuski ei syty ajamaan kilpaa kun se on yhtä rimpuilemista tuon onnettoman pulkan kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

      Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      649
      1404
    2. 112
      1335
    3. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      198
      919
    4. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

      Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
      Maailman menoa
      327
      865
    5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

      Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
      Maailman menoa
      230
      805
    6. Pitääkö minun pyytää

      Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
      Ikävä
      58
      713
    7. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

      Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
      Ikävä
      175
      671
    8. Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!

      Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht
      Maailman menoa
      232
      667
    9. Katotaan miten jaksat tätä

      Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
      Ikävä
      88
      630
    10. Tiedätkö mitä mies

      Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
      Ikävä
      21
      581
    Aihe