kimi on pikkukakara joka hemmoteltiin piloille ylisuurella palkalla. Nyt kun rahaa on tarpeeksi enää ei viitsi yrittää vaan ajelee varman päälle keskikastissa / keskeyttää "moottorivikaan" siihen asti kun saa monoa ja siitäkin saa ruhtinaallisen korvauksen.
Ferrarin historian suurin kömmähdys tämä kimi diili. Valtavalla palkalla saatin kuski joka pudotti Ferrarin kertaheitolla keskikastiin. kimin potkujen lisäksi monoa pitää antaa myös tämän paskadiilin Ferrarin puolella tehneille. Sopijat vastuuseen kuten yritysmaailmassa tapahtuu kun homma kusee rankasti.
Ja kohta vastauspuolella tulee tätä "kateellinen!" kommenttia. Sitä tämä ei ole vaan totuus siitä mitä mitää tehdä kun homma kusee.
Todellinen
2
289
Vastaukset
- s<rhrhrh
Jos sinä sitä Kimiä niin paljon vihaat, niin miksi kulutat energiaasi hänen kritisoimiseen. Jos minulla olisi jotain, jotain henkilöä vastaan niin minä vain en ajattelisi häntä. Tuohan on aivan naurettavaa. Ja arvaa ketä kaikkia sinun mielipiteesi ja veikkailusi kiinnostavat?
Valtavalla palkalla saatin kuski joka toi mestaruuden ja kaksi valmistajien mestaruutta. - Joo..
Joo joo, sillä ei ole mitään merkitystä, että tallipäällikkö vaihtuu kokemattomaan ja auto oli alkukaudesta 100% fiasko ja ei ole edelleenkään oikein hyvä. Tämä kausi on Ferrarille välivuosi ja kuskeja on turha syyttää jos talli mokailee. Ymmärrettävästi Räikkösen tasoinen kuski ei syty ajamaan kilpaa kun se on yhtä rimpuilemista tuon onnettoman pulkan kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1087745Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3686830Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite744207Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293919Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022398Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os242095- 731912
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps191803Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11670Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11667