kaikkille jotka pelaavat wowia, oonko siinä järkeä kun voi pelata runescape ilmaseksikin mitä järkeä maksaa 15e kuukaudesta kun on parempi ja halvempi peli kanssa
siis no kaikki sanoo että wowissa on paljan paremmat crafiikat ja rs ihan paska hounot craffat ei niillä craffoilla niin paljo välii oo ja runescape on nykyään tosi hyvät craffat vetää vertoja wowin craffoille siis alkakaa pelaa rs ja viellä
`ilmaiseksi`
siis no kaikki sanoo että wowissa on paljan paremmat crafiikat ja rs ihan paska hounot craffat ei niillä craffoilla niin paljo välii oo ja runescape on nykyään tosi hyvät craffat vetää vertoja wowin craffoille siis alkakaa pelaa rs ja viellä
`ilmaiseksi`
Vastaukset 9
Vanhimmat
12€ on käytännössä ilmainen. Sillä hinnalla saisi sen 3 tuoppia baarissa. Toisaalta, jos se pitää pahimmat nappulat poissa, kun iskä ja äiskä eivät suostu maksamaan, niin mikäs sen parempi.
Runescapessakin on se maksullinen "memberi" juttu ja ilman sitä ei Runescapessa voi tehdä juuri mitään.
'runescape on nykyään tosi hyvät craffat vetää vertoja wowin craffoille siis alkakaa pelaa rs ja viellä '
Kuulinko oikein? Grafiikat vetää vertoja wowille. Joo oon käyny siellä kattomassa viikkositten. Ei todellakaan vedä vertoja wowille. rune oli alunperin sellainen yksinkertainen karu mutta hyvä ilmais peli (joka ei tietenkään ole yhtä hyvä kuin maksulliset) , mutta nyt koko rune on ihan pilalla. Nyt siinä on hirveet 'wannabe good graphics jotka ei sovi koko peliin ollenkaan ja koko pelin on muuttunut huonoks. On kaikki trade säännöt jotka estää tekemästä kauppaa helposti / antamasta omille tyypeilleen/kavereille rahaa ja kamaa.. JA sitten se asia joka pilas koko runen. Koko runen paras ominaisuus vietiin eli wildu. Ennen oli hyvä mutta nykyään ei. Jagex yritti tehä siittä nyky maksullisten nettipelien vertaisia ja epäonnistui, sen takia rune on ihan paska nykyään. Alkuperäinen simppeli ja mukava rune oli todella kiva mutta...jagex pilas koko homman.
RuneScape on juuri ja juuri päässyt ehkä tälle vuosisadalle grafiikoissa.
Uudet grafiikat eivät ole enää niin palikkamaiset, mutta wowin hinta karsii paljon "äidin kullannuppuja pelistä" ja RuneScapen pelaajien keski-ikä on noin kymmenen joten siellä ei jaksa olla kuuntelemassa kun kymmenen ikäset haistattaa paskaa jokaiselle vastaantulijalle kun WoodCutting on 4 leveliä isompi.
RuneScapessa ei ole classeja ja kaikki voivat harjoitella mitä lystää. Kannatan classeja ja professioneita erikseen.
Huomioon ottaen pelattavuus on parempi Wowissa kun ei ole silkkaa klikkailua, kun laitat RuneScapessa hahmon hakkaamaan puuta on sinulla niin paljon aikaa, että ehtisit housuunkin paskoa, wowissa on sentäs jotakin hommaa pelaamisessa.
siis no wildy lähti sen takia kun muun pelaajat myivät runee rahaa ja tyypejä
ja sehän on säänöissä kiellettyä!
onko wowissa sama juttu?
siis no kaikkihan pelaavat sitä mistä tykkäävät itte oon 15v ja tykkään enemmän runescape kun wowista, vaikka wowi maksaisi saman verran kun runescape membumbu 5,80e niin en kummiskaan pelaisi koska tykkään rs enemmän, on kyllä tultuu testaamaan wowia 10 päivää.
Voit olla vaikka 32v ja voit pelata rune niin paljon kuin haluat.
Olen itse 16 elokuun 18:sta päivä ja runessahan se bottiminenkin toimii :D:D
WoW voittaa runen jos sitä osaa pelata, mutta se on ihan jokaisen oma mielipide.
Ei se Wilderness sentakia lähteny vaan sinne tuli ne myymis raja jutut, että et voi kun antaa tietynverran rahaa 15minuutissa.
Kyllä mä kumminkin jotakin tuosta tiedän kun olen siellä ollut bottimassa :D ja 2007 lähtien rekisteröitynyt bottisivulle :D pyh.
Wowia ei noin vaan botita :P
Itte pelasin Runescapea siihen asti että sain 82lvl. Lopetin joku muutama vuos sitten ja yks syistä oli se, koska se on niin helvetin täynnä jtn 9v Jormia. Ja kun se on ilmainen niin sielä puolet pelaajista hankkii rahansa/kamansa käyttämällä macroja yms. Grafiikat oli silloin ennen niiden yksinkertaisuutensa takia hyvät. Nykyään ne on niin.. Surkeat. WoW:iin olen siirtynä mm. koska sieltä löytyy selvästikkin parempaa/kasvaneempaa väkeä ku jostain Runescapesta. Entinen Runescape jopa oli hyvä, nykyinen ei.
Täytyy kyllä sanoa että Runescapessa tehtävät ovat paljon haastavampia ja enemmän aikaa vieviä ja palkitsevampia kun WoW:in, siitä pieni plussa. :)
Sitten, Runescapesta puutuu kokonaan tämä joukolla pelaamisen ilo. WoW:issa voi mennä vaikka killan kanssa raidaamaan viikonloppuna, nauraa yhdessä ja pitää hauskaa (Suomalaisessa raidikillassa olen atm). Todellakaan ole enään palaamassa Runescapeen.
WoW:i onkin juuri tuon kuukausmaksun takia nopeasti kehittyvä, kun pelaajat maksaa enemmän, peliä pystytään kehittämään enemmän, nopeemmin ja paremmin.
Ja sinä joka tämän keskustelun aloitit, sinun lyhyen kirjotelmasi, WoW:in paremmin perustelemattoman dissaamisen ja melko epäselvän kirjotuskirjotustyylin vuoksi voisin helposti luulla että kuulut näiden "pienempien" RS pelaajien joukkoon.
Kiitos, ja näkemiin :)