Tietääkö kukaan mikä liittymä olisi sellainen jossa ei olisi sitä vuoden tai kahden aika sopimusta....siis sellainen jonka voi perua millon vain. Melkein kaikissa on joku vuoden liittymä sopimus. ???
sellainen johon saa nykyisen numeron myös mukaan?
EI dna:ta eikä mitään prepaidia.
help.
tietääkö kukaan
3
364
Vastaukset
- Pena_vaan
Liki kaikki ovat sellaisia, kunhan ei ota puhelinta liittymän mukana.
Esimerkiksi seuraavat
Elisa Oiva
http://www.elisa.fi/matkaviestinta/index.cfm?o=199.10
ILMAN liittymän mukana tilattavaa puhelinta
Tilaaminen
http://paketti.elisa.fi/osta/?phone=EIPUH&pack=122
Saunalahti Edukas, Ykkönen, Eliitti
-kaikki liittymät ILMAN liittymän mukana tilattavaa puhelinta ja ILMAN vkl-etua tai muita etuja
Tilaaminen
http://saunalahti.fi/gsm/gsmedukas.php
ja sieltä klikkaat TILAA ILMAN PUHELINTA
Cubio Save (Suomen edullisin)
Tilaaminen
http://www.cubio.fi/fi/cubio_gsm
KAIKKI Cubion liittymät ovat ilman määräaikaisuuksia, mutta Cubio save edullisin.
Saunalahti - Oletko tyhmä?
Miksei DNA:ta?
Oikein hyvä operaattori, itse onnellinen käyttäjä jo monen vuoden takaa.
JA ainut suomalainen operaattori vielä;) - kaiken kokenut
jos et halua itsellesi tosi harmeja. Nyt olen taistellut 4kk suoraveloitussopimuksen kanssa, pankki lähettänyt 3 kertaa, mutta ei vieläkään pelitä. Asiakaspalveluun ei pääse, jonoajat mahdottomia ja sähköpostia olen myös lähettänyt, tulee vain automaattinen kuittaus. Siis älä sotkeudu Elisaan, jos et halua harmeja!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/1901201Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1221068- 70800
- 48794
Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53740- 60649
- 33642
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva48642- 52607
- 50595