Hei!
Olemme tässä miettineet tyttöporukalla elokuun puolilla välin lähteä lomailemaan. Haluaisimme takuuvarman auringon :) eli rantaloman siis, mutta iltaisin olisi kiva jos olisi menoa, diskoja, clubeja yms..
Olemme sosiaalisia ja olisi kiva tutstua uusin muualta tulleisiin ihmisiin, joten ihan mikään perus suomalaisten kansoittama paikka ei ole mielessä..
Mitkäköhän ovat englantilaisten, saksalaisten tai muiden eurooppalaisten suosikki lomakohteita..?
bile/rantaloma
moooz
1
1478
Vastaukset
- uuuuahei
Hyviä bile -ja rantapaikkoja ovat esimerkiksi Kyproksen Agia Napa (=paljon juhlijoita, lähinnä englantilaisia ja skandinaaveja ja hienot rannat, varsinkin Nissi Beach) Turkin Alanya (=paljon nuoria ja takuuvarma aurinko, niinkuin Kyproksellakin) Kreikan Kos (=iltaelämä ei ihan niin riehakasta, mutta paljon Keski-Eurooppalaisia, ei niinkään skandinaaveja, rannat myös OK) Bulgarian Sunny Beach (=hyvä ranta, useita suuria clubeja, paljon skandinaaveja, hurjia bileitä, ei niin takuuvarma aurinko voi sattua sadekuurojakin)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467505
- 334133
- 573655
- 503160
- 172836
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons532409- 542348
- 402299
- 432278
- 162256