terve

Elikkä mulla olis semmonen kysymys et miten pystyis parantaa "läpän" heittoo, yleensä yritän hauskuuttaa kavereita, ja välillä onnistuukin mutta sitten välillä on niin kuraa juttua että.
1251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En kyllä tiiä miten sitä vois parantaa, toiset ihmiset ovat vaan luonnostaan hyviä "läpän" heittäjiä ja en tiedä voiko sitä mitenkään parantaa koska sit se voi kuulostaa jo liian stand upille. Ja älä yritä olla väkisin hauska... Se kuulostaa ihan kamalalle jos joku on väkisin ja tekaistulla tavalla hauska.. Hauskuus tulee ihmisestä itsestään eikä niin että "nytpäs mä yritän hauskuuttaa noita ja olla hyvä läpän kertoja"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hjyvää kirjoitti:

Elikkä mulla olis semmonen kysymys et miten pystyis parantaa "läpän" heittoo, yleensä yritän hauskuuttaa kavereita, ja välillä onnistuukin mutta sitten välillä on niin kuraa juttua että.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu