Tyttärelle pitäisi hankkia tietokone, kuulemma Mac. Olen seurillut marketteja jne, missä tietokoneita nyt myydään. Sen merkkistä konetta ei ole sattunut ikinä silmiini.
Ilmeisesti niitä kuitenkin on olemassa, löytyihinhän tämä palstakin. Tytär täyttää viisitoista ja ajattelin kuitenkin etsiä jostain lahjan lapselleni.
Asun Hervannassa, Tampereella, myydäänkö noita aparaatteja täälläpäin?
Mistä Mac?
5
1229
Vastaukset
- ...vaikka...
...Verkkokauppa.com...
-Rr - 1stMacFinn
Et ole Gigantissa käynyt?
Lielahden Gigantissa on ainakin Sisto-niminen myyjä, joka myy paljon Maccejä. Ja varmasti niitä on myös Kalevan Gigantissa.
Et siis ole tarkasti katsonut, kyllä niitä Maccejä on muissakin marketeissa, Tampereellakin. Ja jos ei ole, Verkkokaupassa ja Varimportissa ainakin. Keskustassakin on ainakin yksi Mac-kauppa.mutta luulen että Sistolta saa halvimmalla.
http://www.hopeinenomena.net/viewtopic.php?f=75&t=111023&start=150- Myös kysymys.
RepeRuutikallo kirjoitti:
mutta luulen että Sistolta saa halvimmalla.
http://www.hopeinenomena.net/viewtopic.php?f=75&t=111023&start=150Kiitos vastauksestasi, se oli juuri mitä odotinkin!
Oletkos muuten lukenut:
http://www.digitoday.fi/bisnes/2009/07/15/keskustelupalstojen-tuotepuffeista-mojovat-rapsut/200916364/66?rss=6
Buahahahaaaaaaaaa.
- Mäkkihöperö
Lähimmän jälleenmyyjän voi etsiä sijainnin mukaan tuolta:
http://www.apple.com/fi/buy/locator/
Toisaalta kun tilaa tuolta: http://store.apple.com/fi niin kuriiri tuo paketin kotiovelle.
Valitettavasti siellä pitää edelleenkin osata hieman tuota toista kotimaista kieltä ;-(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823323
- 932983
- 532252
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201695- 201674
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..111620Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein221458Olisitpa rakkaimpani
Kaipaan sinua. Ikävä sinun läsnäoloa ja kaikkea sinussa. Päivistä, jolloin nähdään tulee onnellisia päiviä. Sinun seuras61458Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131391Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin381364