Pojan 70cc mönkijää on todella vaikea saada esim viikon tauon jälkeen käyntiin! Onko kokemuksia? Pitääkö akkua esim ladata viikon paussin jälkeen vai missä vika??!!
Kylmäkäynti
hessu44
4178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Lorauta Masinolia tankkiin, voi auttaa.
Bensafiltteri tukossa? Alkuperäinen tulppa pastana?
starttaako hyvin vai onko akun varaus heikko. Jos starttaa, ongelma jossain muualla. Meillä akku tahtoi tyhjetä, jos seisoi pari viikkoa käyttämättä. Tämä korjautui, kun asensin akun kaapelin väliin päävirtakytkimen.
kylmäkäynnistyksen yhteydessä "imua".
VAIHDA NGK TULPPA JA SÄÄDÄ KAASARIN NEULAA ALEMMAS ON NIMITTÄIN AINA LIIAN RIKKAALLA SEOS. SITTEN VAAN RYYPPY KIINNI JA PYYHKÄSE PÖLYT STARTTINAPISTA JA KYLLÄ PYÖRII JA VAIKKA SEISOS KUUKAUDEN. VIELÄ KUN SÄÄDÄD TYHJÄKÄYNNIN LÄMPINÄ SILLEEN ETTÄ MEINAA LÄHTEÄ LIIKKEELLE KUN LÖYSÄÄ JARRUN PITÄS OLLA KOHDALLAAN. NÄIN TEIN TYTÄREN POJAN 70 MÖKKÄRIIN. NYT 6 VUOTIAS EI TARVII APUJA LÄHTEE ITSE AJELEMAAN OLI KONE KYLMÄ TAI KUUMA.