Mistä tämä TAPPAJAKOIRA

kuhina johtuu?

Tunnustan, en jaksa lukea kaikkia viestejä joita tämäkin keskustelupalsta pitää allaan, siispä kysyn lyhennetyn yhteenvedon. Mistä tämä yllättäinen Dobermanni = tappajakoira löpinä johtuu? Eikö enää ne raatelevat tappajakoirat olekaan Rottweilereita? Minkä isomman lööpin olen nyt missannut, kun joka palsta kuhisee nyt vain miten ks. rotu pitäisi kieltää yms.

5

529

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oli hyökännyt

      viattoman pikku paimenkoiran kimppuun, sitten se dobberin omistaja keksi jonku tarinan jolla se puolustautui.

      • Jere-lahti

        toisinpäin?


      • seniin
        Jere-lahti kirjoitti:

        toisinpäin?

        Viaton pikkupaimenkoira :"D


    • skaakakakakaka

      Minä en ainakaan jaksa välittää tuollaisista INTERNETISSÄ. Eri asia sitten, kun joku livenä tulee vouhottamaan, että MILLAINEN TAPPAJAKOIRA SINULLA ON! Sitten kyllä jaksan välittää. Jostain kumman syystä lähes kaikki tapaamani ihmiset (jotka eivät ole dobberin kanssa ollut tekemisissä) ovat epävarmoja, mutta ovat yllättyneet positiivisesti, kun koira ei olekaan mikään hirveä verikoira vaan ihan tavallinen ystävällinen koira, joka rakastaa rapsutusta ja tykkää ihmisistä.

    • Hukka-Musti

      Heidän pilojaan tietysti. Mahdollisesti yhden ainoan...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2205
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      823
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      726
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      517
      716
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      615
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      580
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe