raiskaus kiihottaa

Yks vaan

Oonko ainoa "lajiani", ku mua raiskaus, tai pikemminki väkisin ottaminen jotenki kiihottaa? Kaiken lisäksi tää alko tuntuu näinki paljo sen jälkeen, ku miestuttavani,melkeen miesystäväni raahasi mut väkisellä sänkyyn, ikäänkuin kostoksi, repi multa housut, nuoli ja työnsi sormia sisään, oli jo ottanu iteltäänki housut, mut ei saanu seisomaan(ja luulen, ettei hän halunnutkaan viedä ihan loppuun). Nyt haluisin, et sama toistuis uudelleen..Ottakaa jotain kantaa?!

19

13076

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • qwer

      jotain pelottavan samaa seksissä ja väkivallassa.

      ehkä et poikkeakaan monesta.

    • Täysin normaalia

      Raiskaus- ja väkisinotto-fantasiat ovat yleisiä niin miehillä kuin naisillakin.

      Muistaakseni tutkimuksien mukaan hieman yli 50% naisista myöntää fantasioivansa tulevansa raiskatuiksi.

      • just joo..

        Nyt tän lukee joku hullu pervo raiskaaja ja aattelee et no niin onpa hyvä, puolet naisista tosiaankin haluaa tulla raiskatuksi et eiku mäkeen vaan!! Raiskaajat haluu vaan satuttaa ja hallita, sillä ei ole mitään tekemistä rakastelun kanssa. Jos nainen fantasioi tulevansa raiskatuksi, tarkoittaa se varmaan lähinnä roolileikkejä tutun ja turvallisen seksikumppanin kanssa. Mua ei oo raiskattu, mut oon nähny unta jossa mua raiskas ex-poikaystävä, ja tunsin itseni likaiseksi ja oloni kauheaksi kauan aikaa..eli jos unikin vaikuttaa noin voimakkaasti, oikea raiskaus varmaan tappais mut henkisesti..


      • Pion
        just joo.. kirjoitti:

        Nyt tän lukee joku hullu pervo raiskaaja ja aattelee et no niin onpa hyvä, puolet naisista tosiaankin haluaa tulla raiskatuksi et eiku mäkeen vaan!! Raiskaajat haluu vaan satuttaa ja hallita, sillä ei ole mitään tekemistä rakastelun kanssa. Jos nainen fantasioi tulevansa raiskatuksi, tarkoittaa se varmaan lähinnä roolileikkejä tutun ja turvallisen seksikumppanin kanssa. Mua ei oo raiskattu, mut oon nähny unta jossa mua raiskas ex-poikaystävä, ja tunsin itseni likaiseksi ja oloni kauheaksi kauan aikaa..eli jos unikin vaikuttaa noin voimakkaasti, oikea raiskaus varmaan tappais mut henkisesti..

        Jokainen täysjärkinen ihminen ymmärtää eron fantasian ja todellisuuden välillä. En todellakaan väittänyt, että raiskauksesta fantasioiva nainen (tai mies) haluaisi fantasiansa toteutuvan oikeasti.

        Ja mitä tulee fantasioiden "sairauteen", niin haluaisin kommentoida sen verran, että mielestäni "sairasta" fantasiaa ei ole olemassakaan. Jokainen ihminen on seksuaalisuudeltaan erilainen. Ei voida vetää rajaa normaalin tai epänormaalin välille. Yleisen ja harvinaisen välille kylläkin, mutta epätavallinen seksuaalinen fantasia tai orientaatio ei tee ihmisestä henkisesti sairasta.


      • babeii
        just joo.. kirjoitti:

        Nyt tän lukee joku hullu pervo raiskaaja ja aattelee et no niin onpa hyvä, puolet naisista tosiaankin haluaa tulla raiskatuksi et eiku mäkeen vaan!! Raiskaajat haluu vaan satuttaa ja hallita, sillä ei ole mitään tekemistä rakastelun kanssa. Jos nainen fantasioi tulevansa raiskatuksi, tarkoittaa se varmaan lähinnä roolileikkejä tutun ja turvallisen seksikumppanin kanssa. Mua ei oo raiskattu, mut oon nähny unta jossa mua raiskas ex-poikaystävä, ja tunsin itseni likaiseksi ja oloni kauheaksi kauan aikaa..eli jos unikin vaikuttaa noin voimakkaasti, oikea raiskaus varmaan tappais mut henkisesti..

        Jos nainen nyt täällä kertoo unelmoivansa väkisin ottamisesta, niin ei se nyt tarkoita sitä että hän yllyttäisi miehiä raiskaamaan. Jos ihmiset alkaisivat noukkia toimintaohjeita netistä, niin aika hullu/vaarallinen tämä maailma olisi. Monet nykynaiset kaipaavat hieman voimakkaampia otteita miehiltä, jotka tuntuvat nykyään olevan melko pehmoja. Raiskaus on kenties liian voimakas ilmaisu, mutta pieni kuritus on asia erikseen ;)


    • .....

      Siksi mieheni kanssa harrastetaanki sm:ää jotta saan kokea turvallisesti tuontapaisia juttuja.Oieka raiskaus ei käytännössä olisi yhtään "kivaa".HYI
      Mutta siitä fantasiointi on monilla naisilla normaalia.

      • Mielipide

        .....vaan vain yksi tapa harrastaa seksia.....


    • mies

      Valta kiihottaa. Raiskaus on äärimmäistä vallankäyttöä.

      • supergourmet

        se on. Minäkin kiihotun räjähdysmäisesti kun mieheni raiskaa mua.Repii hiuksistä,raahaa,puree ja läimäyttää tosi kovaa takapuolelle...eli olen alistuva.Tosielämässä olen kuitenkin kovis.


    • Raiskattu

      Mä haaveilen miehestä, joka on rakastava ja empaattinen, joka jaksaa ja ymmärtää, ja arvostaa ja kunnioittaa minua.

      Joka rakastaa minua hellästi ja intohimoisesti joka solullaan.

    • Käärmeensilmät

      Fantasiana rajummat otteet raiskaukseen saakka ovat yleisiä. Ongelmana ne alkaa olla vasta kun pyörii mielessä pakkomielteenomaisesti, muu läheisyys/seksin muoto ei innosta ja alkaa riistäytyä todellisuuden puolelle.

      Fantasian suosisio ei ihmetytä, suorituspaineiden aikana on kuvitelmissa vapauttavaa olla se jolle tehdään ei se joka päättää. Terve s/m suhde voi ilmentää noita tarpeita suht turvallisella tavalla.

      Raiskauksen todellisuus sensijaan on karu ja traumaattinen. Vaikeaa on jos on vahvoja fantasioita ja etsii kumppanista agressiivisia otteita- toisinaan riski törmätä aidosti vaaralliseen yksilöön kasvaa ja siitä on leikki kaukana.

      • Nannu

        Mäkin olen aina fantasioinut raiskauksesta ja se on ainoa fantasia joka saa mut tulemaan!

        Mutta todellakin paino sanalla FANTASIA! Raiskauksessa sinänsä ei ole mitään kiihottavaa, enkä koe kipuakaan kiihottavana! Kiukku ihan nousee kun täälläkin lukee mitä ihmiset ovat joutuneet kokemaan!

        Mut yleinen fantasia tosiaan on, eikä siinä nähdäkseni mitään pahaa ole!


    • Kieroutunutko

      Minulla on ihan sama juttu, ja itse asiassa googlettamalla tämänkin keskustelun löysin.

      Minua on hyväksikäytetty lapsena, enkä koe sitä millään tavalla kiihottavana, mutta... Tosi nuoresta asti minua on kiihottanut alistaminen ja ns.väkisin makaaminen. Tuntuu tosi ristiriitaiselta vihata jotain ja kiihottua samantapaisista asioista. Olin myös aika järkyttynyt tajutessani, että olin joskus n.10-vuotiaana leikkinyt kaverini kanssa pehmoleluilla leikkejä, joissa oli seksuaalista alistamista.

      Minulla on vähän parempi olo, kun tiedän että muitakin on. Toivon silti, että joku antaa tälle nimen ja kertoo, miten elää sen kanssa (tai päästä siitä eroon).

    • homo!!

      saitko käyrää aekoenaan?

    • pimeässä...

      Ilmeisesti se joitain kiihottaa mutta minua se kuvottaa sillä olen raiskauksen uhri itse enkä fantasioinut moisesta aiemminkaan.
      Minusta seksin kuuluisi olla ihanaa ja että molemmat nauttii mutta miten enää nauttia kun miehen kosketus ahdistaa ja yksin pelottaa kulkea missä tahansa..

    • minäkin outo kenties

      kuulostaa ihanalta. itse en tiedä olenko sairasm kun näen tv;stä raiskauksen kiihotun saman tien. Olen kokenut seksuaalista väkivaltaa, mutta päässyt siitä yli.

    • Anonyymi

      Ehkä se on vain jonkinlainen tapa käsitellä tapahtunutta.

    • Anonyymi00021

      Minua kiihottaa enemmän kuin mikään muu ajatus siitä, että mies käyttää sanaa "raiskata". Jopa ystäväni, joka on oikeasti raiskattu useaan kertaan, ymmärsi mitä tarkoitin, kun huomautin, että hänen ex-kumppaninsa sanat "Haluatko että (...) sinut?" eivät kuulu tosielämään vaan valvehaaveisiin. Joku toki saattaa kiihottua tuollaisista sanoista todellisuudessakin.

    • Anonyymi00023

      Porno on paljolti väkivaltaa, sillä eihän videoilla voi muuta toimintaa kuvatakaan, kuten muita tunteita. Mutta ei kai kukaan sitä tosissaan ota, eihän? Katsommehan toimintaelokuviakin, joissa kuolee ihmisiä sankarin toimesta, mutta silläkään ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa. Primitiivisyys ja vietit ovat kaikissa ja niitä voi kutkutella viihteen kautta. Jopa musiikki vetoaa muuhun kuin rationaalisuuteen. Väkivalta kaikissa muodoissaan on oikeasti vain pelottavaa ja traumatisoivaa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      97
      1175
    2. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      85
      912
    3. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      237
      890
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      54
      744
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      75
      727
    6. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      34
      642
    7. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      58
      609
    8. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      42
      582
    9. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      29
      567
    10. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      30
      555
    Aihe