Miten pääsen eroon siitä,että en tottele maikkoja,sanon vastaan ja käyttäydyn muutenki huonosti.Enkä mä tosiaankaan esitä mitään kovista.Oon ollu samanlainen pienestä pitäen,vanhemmille ja kaikille.Mulle ei oo todettu mitään mielenterveys-juttuu kertaakaan.En kiusaa ketään yms. Miten pääsen eroon tollasesta käytöksestä? Pliiiiis jelpatkaaaa joku. HUOM! Oon tyttö
Ehkä oon vaan niin itsepäinen...vai!??!?!?
Ehkä oon vaan niin itsepäinen...vai!??!?!?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Elikkäs...Jos maikka sanoo jotakin,niin tee se! Niin yksinkertasta jokin asia voi olla...paitsi joillekin. YRITÄ olla tottelevaisempi ainakin koulussa.Koulussa mä käyttäydyn ihan hyvin,mutta himassa alan rähjää ja huutaa... :D
Taitaa olla silleen,että oot itsepäinen ja TOSI rohkee,kun uskallat tiuskii maikoille!HUI! :P
Tsemppii sulle!
Olin samallainen 1-6 luokat ja todellakin rakastin koulua ja viihdyin tosissaan niiden ihmisten kanssa. Olin kai vaan siis nii riehakas ja toi on vaan osa mua. No se loppu siihen ku menin yläasteelle, eikä mun luokal ollu yhtään frendii, joiden kans pitää hauskaa ja tulin sit tosi hiljaseks.
Oon siis aina ollu kohtuu oppilas, mut vaan sellanen villimpi, varmaan just frendien ja yleensäkki hyvänseuran vaikutukseta..
Kaipaan niitä aikoja. :D