ihmetyttää, että miten niin pieni ja siro musta tukkainen tyttönen on päässy vartijaksi. meinaan vaan ,että jos tuleepi iso roiston köriläs, niin miten se hoitaa homman, kun hyvä kun se tyttönen taskuun mahtuu. kyllä minusta se on väärällä alalla, ei oo uskottava.
Makasiinissa
pienoinen vartija
202368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
aina vastaa kykyjä... Aina ei tarvitse olla ISO voidakseen vastata voimaan...
Osaahan se vartija soittaa poliisit siinä kuin muutkin, eli ei se kokoon katso. Ja ei siellä kukaan henkensä kaupalla kippoja ja purnukoita vartioi niinku ei missään muuallakaan. Jos uhkaava tilanne parempi antaa mennä ja poliisit hoitaa hommat. Älytön väite tuollainen nykypäivänä.
pärjäätkö! :)
Ei pärjää se on selvä, se........Jos joku niskuroi, laittaa vartiat uudet dödöt nenän päähän, vettä tulee silmistä kuin ukkosen pilvistä. Ei siinä pääse mihinkään enää, ei ole etes kotiin lähtiäksi. Ei kannata kokeilla!
Jospa on karatemestari.
tähän kyseiseen aiheiseen, mutta makasiini otsikkoon kylläkin. miksei makasiinissa ole ilmanvaihtoa päällä ,vai onko se teko vaiheessa unohtunu laittaa,.tuntuu, että sinne tukehtuu sisälle, sama homma oli vanhassa makasiinissa ja olin jo onnessain, että sitten uudessa vara varempi, mutta ei.
Se muovin laatu, jota myyvät, katkuaa (päästää hajua) ja myös pakkausmateriaali, siinä taitaa olla sama homma. Tuuletus päällä/ei en tiedä tästä! Välillä tuntuu, että happi loppuu.
Kyllähän siellä makasiinissa ihan ehta skeida tosiaan välillä tuoxahtaa kovin vahvasti. Lienevätkö ihmiset paskoneet viemärit jo tukkoon.
Kävin paskomassa viemärit tukkoon.. six haisee
Maasta se pienikin ponnistaa, sanotaan. Pikkuisissa siroissa tytöissä sitä
kyllä voimaa riittää, tiukan paikan tullen se tulee esiin, joten älä soita suutasi hänelle.
Niin mulle kävisi "paini" vaikka työajan ulkopuolella, ei olis virka-asuta haittaa!
Tätä asiaa varmaan ihmetellään ja tullaan aina ihmettelemään. kyllä täällä moni oikeassa on että ei sierllä tarvi kenenkään kans painiks pistää vaikka niitäkin isoja miehiä tulee ehkä vastaan. enkä todellakaan ole ainut pieni ja siro vartija tyttönen. ja onhan meidät koulutettu ammattiin
olen täys samaa mieltä..
kitti niille jotka uskoo siihen että pieniki voi pärjätä ammatissaan ja pääsee ehkä pidemmällekki ammatissaan...=)
saa, sen aivokasvussa menettää...;)
Ainakin joillain tuotteilla on Ämmänsaaren korkeimmat hinnat.
miksi sillä vartijalla pittää kytätä ja roikkua perässä aina ku mennöö maksiin ja sitten ku menee pihalle niin oven välistä pittää käyä välillä kurkkimassa.
olenko niin pelottavan ja vaarallisen näköinen että ei voi antaa olla rauhassa?
indeed
Suomussalmella on väkimäärään nähden, liian suuria kauppoja, niihin voi vaikka äkkinäinen eksyä. Se on sitten pahempi juttu?!
indeed