Sääksjärven koulu Lempäälässä

muuttaja?

Hei,

Ollaan harkitsemassa muuttoa ja kouluksi tulisi Sääksjärven koulu. Miten mielestänne toimii 0-9 luokkalaisten yhteiskoulu? Onko kosteus/home ongelmia?

Kokemuksia kiitos ;)

11

1549

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mätisäkkiä,,,

      Jos tahdotte parasta lapsille, ohittakaa sääksjärvi, kokemuksia on ja yleensä opettajat huonoja, laiskoja, eikä vieraan kakaroita hyväksytä "piireihin".
      Muistona vielä opettajan törkeät kirjoitukset reissuvihossa, rehtori-ressukka puolustaa opettajia, mitä muutakaan kunnan siipeilijä voisi tehdä.

      Unohtakaa sääksjärvi, perheenne parhaaksi !

      • senkin provokaattori!

        koulut on ihanat!


      • Anonyymi

        Hhuhh


    • Anonyymi

      Päärakennus sääksjärven koululla puretaan kohta loppuun asti

      • Anonyymi

        jeess


    • Anonyymi

      hyi sääksjärven koulu ihan kuraa ja ruoka vielä kurampaa

    • Anonyymi

      ruoka on raakaa ja kalapuikot pomppivat kun ne on niin löllöjä ja jos peruna tippuu likaiselle lattialle niin keittäjä ottaa sen maasta ja pistää sen takisin

    • Anonyymi

      0-9 toimii yleensä hyvin. Niissä on hyvät käsityö ja kuvataideluokat, kielistudiot ja täysimittaiset liikuntasalit sekä kattavat kirjastot. Lisäksi pätevät aineopettajat. Monesta ns. alakouluista nämä puuttuvat. Kuvistyöt tehdään omalla pulpetilla. Puukässyssä on muutama koloontunut höyläpenkki ja tylsiä höyliä mallia kansakoulu. Metallin työstökalut puuttuu kokonaan. Liikuntasali on mini kokoinen ja kirjastokin koostuu 80 luvun Factasta ja Fococsesta. kieliluokasta löytyy kelanauhuri, eikä mistään stereoista voi uneksiakaan. Jos lähistöllä ei ole yläkoulua, niin erikoisaineiden opetuskin hoidetaan luokanopettajien voimin. ja pahimmassa tapauksessa opettajakin on suorittanut opettajaseminaarinsa pelkästään keskikoulupohjalta. Alakoulu on siis ALAKOULU sanan täydessä merkityksessä.

    • Anonyymi

      jos mietit että olisi kiva jos lapsesi menisi sääksjärven kouluun koska se on niin hyvä koulu , niin ei sääksjärvenkoulu ei ole hyväkoulu, eikä lapsesi menisi kouluun mieluiten.

    • Anonyymi

      ÄLÄ EDES HARKITSE MENEVÄSI SÄÄKSJÄRVEN KOULUUN

    • Anonyymi

      ei kannata mennä tähän kouluun, huono opetus ei saa apua esim mielen terveys ja muihin asioihin pien luokan opettaja on sanonut että minun mielenterveys on sontaa ja paskaa, muuten hyvä jos menee normi luokalle jos meet pien luokalle mene eri kouluun ellet jaksa kuunnella ilkeää opettajaa, ja ei saa apua opettaja haukkuu jos ei ymmärrä heti asioita.. vaikka kaikilla kestää oma aika oppia tällä hetkellä normi luokan oppilaat on ihan kivoja opet on mukavia, ja hyvin töykeää käytöstä tietyiltä opeilta, ( oma kokemus)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      62
      1093
    2. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      86
      1016
    3. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      19
      946
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      60
      896
    5. Huh huh...

      Törmäsin toisaalla tekstiin, mitä ajattelet masturboidessasi? Yksi kommentti, avaruusolioita! Täh?! Helvettiläinen oik
      Sinkut
      208
      721
    6. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      606
    7. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      579
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi elämästä
      Ikävä
      43
      546
    9. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      39
      535
    10. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      38
      496
    Aihe