Hei,
Ollaan harkitsemassa muuttoa ja kouluksi tulisi Sääksjärven koulu. Miten mielestänne toimii 0-9 luokkalaisten yhteiskoulu? Onko kosteus/home ongelmia?
Kokemuksia kiitos ;)
Sääksjärven koulu Lempäälässä
10
1058
Vastaukset
- mätisäkkiä,,,
Jos tahdotte parasta lapsille, ohittakaa sääksjärvi, kokemuksia on ja yleensä opettajat huonoja, laiskoja, eikä vieraan kakaroita hyväksytä "piireihin".
Muistona vielä opettajan törkeät kirjoitukset reissuvihossa, rehtori-ressukka puolustaa opettajia, mitä muutakaan kunnan siipeilijä voisi tehdä.
Unohtakaa sääksjärvi, perheenne parhaaksi !- senkin provokaattori!
koulut on ihanat!
- Anonyymi
Hhuhh
- Anonyymi
Päärakennus sääksjärven koululla puretaan kohta loppuun asti
- Anonyymi
jeess
- Anonyymi
hyi sääksjärven koulu ihan kuraa ja ruoka vielä kurampaa
- Anonyymi
ruoka on raakaa ja kalapuikot pomppivat kun ne on niin löllöjä ja jos peruna tippuu likaiselle lattialle niin keittäjä ottaa sen maasta ja pistää sen takisin
- Anonyymi
0-9 toimii yleensä hyvin. Niissä on hyvät käsityö ja kuvataideluokat, kielistudiot ja täysimittaiset liikuntasalit sekä kattavat kirjastot. Lisäksi pätevät aineopettajat. Monesta ns. alakouluista nämä puuttuvat. Kuvistyöt tehdään omalla pulpetilla. Puukässyssä on muutama koloontunut höyläpenkki ja tylsiä höyliä mallia kansakoulu. Metallin työstökalut puuttuu kokonaan. Liikuntasali on mini kokoinen ja kirjastokin koostuu 80 luvun Factasta ja Fococsesta. kieliluokasta löytyy kelanauhuri, eikä mistään stereoista voi uneksiakaan. Jos lähistöllä ei ole yläkoulua, niin erikoisaineiden opetuskin hoidetaan luokanopettajien voimin. ja pahimmassa tapauksessa opettajakin on suorittanut opettajaseminaarinsa pelkästään keskikoulupohjalta. Alakoulu on siis ALAKOULU sanan täydessä merkityksessä.
- Anonyymi
jos mietit että olisi kiva jos lapsesi menisi sääksjärven kouluun koska se on niin hyvä koulu , niin ei sääksjärvenkoulu ei ole hyväkoulu, eikä lapsesi menisi kouluun mieluiten.
- Anonyymi
ÄLÄ EDES HARKITSE MENEVÄSI SÄÄKSJÄRVEN KOULUUN
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1946779- 1591996
- 1131658
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551198Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢461061Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu981027Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6957Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251924- 41899