Undulaateista tietoa! =)

tahtootahtooundun<3

Olen hankkimassa pari undulaattia, ja haluaisin vielä tietoa esimerkiksi elin-iästä,tarkasta ruoka-valiosta jne =D paljon olen jo lukenut ja iso häkkikin jo tiedossa. Onko kellään myynnissä nuorta / nuoria undulaatteja? kun nuo eläinkaupan hinnat tuntuvat liioitetuilta =// ja kun niiden häkin luo menee niin linnut säikähtävät ja lentävät takaseinille. =(( peloteltu?

2

469

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • undu_ja_papu

      Meillä ollut undulaattipariskunta yhdeksänvuotta. Lapsuusajan undupari eli 13 - vuotiaaksi.
      Netistä löytyy hyviä undulattisivuja ihan googlaamalla.
      Syövät tietysti siemensekoitusta, hirssintähkiä, salaattia, kurkkua, kananmunaa, kalkkia ja häkin pohjalle ruuansulatushiekkaa.
      Meillä häkin ovi on aina auki. Lentelevät ympäri alakertaa ja informoivat talon tapahtumat. Tulevat ovelle vastaan kun kotiudutaan ja lentävät eteisessä jäähyväiset kun ollaan töihin lähdössä. Tykkäävät kun niitä silloin tällöin suihkuttelee ja juttelevat oman ihmisensä kanssa mielellään. Jos talossa on outoja vieraita lentelevät hiustenrajaan varmistamaan, että talon oma väki on varmasti turvassa:)

    • Tirpyset

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      701
      3778
    2. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      51
      1207
    3. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      72
      1183
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      91
      1099
    5. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      95
      936
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      103
      784
    7. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      52
      777
    8. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      767
    9. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      54
      766
    10. Onko sinulla vihan tunteita

      Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.
      Ikävä
      122
      724
    Aihe