Saisikohan syrjäytyneille oman palstan, meitä on vähintään 300 000 riippuen miten määritellään syrjäytyminen, pelkästään nuoria aikuisia on jonkin selvityksen mukaan kateissa (ei opiskelemassa, ei töissä, ei työttömänä) ainakin 100 000.
Syrjätyneisyys/syrjäytyminen-palsta sopisi ehkä parhaiten henkinen hyvinvointi ja mielenterveys-osioon. Onhan siellä mm yksinäisille oma palsta, mutta syrjäytyminen on eri asia.
Syrjätyneisyys/syrjäytyminen-palsta sopisi ehkä parhaiten henkinen hyvinvointi ja mielenterveys-osioon. Onhan siellä mm yksinäisille oma palsta, mutta syrjäytyminen on eri asia.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ehdotus on ihan vakavassa mielessä, siellä terveys-osioissa juttelee moni syrjäytymisestä, jokainen vähän missä sattuu, kun ei oikeaa palstaa ole.
Toivoisin jälleen palstaa myös alkoholistien läheisille, me tarvitsemme ihan oman palstan.
Odotellaan jos vaikka vielä toteutuisi. Turhempiakin palstoja luodaan koko ajan joten toivoa on.
Toinen mitä olen ehdottanut on oma palsta alkoholistien läheisille, me tarvitsemme myös oman palstan.
Odotellaan odotellaan.
Henkinen hyvinvointi ja mielenterveys- osioon ehdottomasti syrjäytyneille oma palsta. Mikä voi olla sen tärkeämpi palsta ?
Yksinäisyys- ja masennus-palstat eivät aja samaa asemaa. Voi olla yksinäinen tai masentunut olematta syrjäytynyt.
Toivoisin että nämä ihmiset löytäisivät helpommin keskusteluseuraa samassa tilanteessa olevien kanssa
palstaa haluaa
Tämän sivuston juttuja lukiessa tulee väkisinkin mieleen että täällä on vain syrjäytyneitä ja pahasti mielenterveysongelmista kärsiviä.
itseasiassa häirikset on aivan toinen ihmisryhmä, syrjäytyneet ja mielenterveysongelmaiset on itseasiassa keskimäärin fiksuja ihmisiä. miksi vittuilet meille yleistämällä meidät em negatiivisiin ilmiöihin. sehän tekee sinusta juuri sellaisen vittumaisen häiriksen, jollaisiksi meidät leimaat.
Kiitos kaikille viesteistä. Ehdotus palstan perustamiseksi on aiheellinen. Pahoittelemme, että toimeen tartuttiin vasta nyt. Odotuksenne kuitenkin palkitaan, sillä Yhteiskunta-kategoriasta löytyy nyt palsta syrjäytymiselle.
Terveisin,
Elina
Suomi24
Kiitos paljon, tätä on odotettu. Parempaa kategoriaa ei olisi voinut löytää.
Kiitos palstaehdotuksen toteuttamisesta! :)
Kategoriavalinta on sopiva.