Eli olen jumissa legend of spyro: dawn of the dragon pelissä. Olen jumissa dragon cityssä siinä kohdassa kun pahikset yrittävät tunkeutua myyrien linnoitukseen pääovesta joka täytyy sulkea. Olemme saaneet oven hetkellisesti suljettua ja viholliset tapettua mutta ovi aukeaa aina uudestaan emmekä tiedä minne tästä jatketaan. miten oven saa kokonaan lukkoon tai mitä pitää tehdä? Suuret kiitokset jos joku osaa auttaa.
Vastaukset 3
- hyppispommpis
Sytyttäkää ne kupit portin molemmilla puolilla, tappakaa viholliset ja sulkekaa portti. Viholliset yrittää aina välillä hakata ovea ja tulla siitä läpi. Kun viholliset alkavat hakkamaan ovea menkää työntämään sitä kiinni. Porttia ei siis saa päästää avautumaan.
- Spyr0
itsekkin pähkäilin tuota juttua about ~ 2h kunnes meni hermot ja rupesin syöksemään tulta minne sattuu.. Sit sytytin ne kaks ja tadaa :D
- AinainenKakara
Elikkäs tapat niitä vihollisia siinä jonkin aikaa ja koita pysyä hengissä. Sitte sun pitää hönkästä spyron tulella sinne oikeassa/vasemmassa reunassa olevaan semmoseen kuoppaan missä pitäisi olla tulipallo mutta se tuli vetäytyy siitä pois siinä videsossa. Hönkäset sitä tulta sinne oikein kunnolla ja sitten menet pitämään niitä ovia niin kauan että sitä tulta tulee molemmista suunnista, ja heti jos ne ovet pääsee kerrankin aukeamaan sun pitää vaan pitää niitä ovia uudestaan kiinni niin kauan että ne tulivanat pääsee yhdistymään palloksi siihen oven keskelle. Toivottavasti ymmärsit ja pahoittelen kirjoitusvirheitä... :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802127Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3681293Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu321210- 1411058
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa154931- 103876
- 62756
- 45747
- 61716
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63692