Varaosien hintoja meillä ja muualla

Rellun osa 8200285798 nokka-akselin asentoanturi, kulutustavaraa. Hinta 144 ekua. Kassan kautta ktos.

Saksan hinta 37,20 sis alv. Postikulut 20 euroa, samaan pakettiin voi tietysti tilata muutakin tarpeellista.

Voi haloo. Onko tässä yhtään mitään järkeä??
4686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Motonetistä saat todennäköisesti samaan hintaan.

Äänestä
  • Mjoo, ainakin YKK-anturi oli muistaakseni Motollakin samaa hintaluokkaa wirallisen kanssa. Sen sijaan Saksan taksa sillekin oli passeli 20 euroa. On se vaan ihmeellinen tämä yhdentynyt Eurooppa.

    Äänestä

Mika on tuo Saksan paikka? Oletko kuullut jonkun tilanneen siltä?

Äänestä
  • Netistä löytyy kauppiaita vino pino, osakoodi googleen ja vot. Englannista myös jos saarelaisten kieli tuntuu helpommalta.

    Kaikkia osia ei saa tuosta vaan, esim VVT-pyörä ja solenoidi ovat näköjään kiven alla, mutta nuo anturit ovat ihan hyllytavaraa.

    Mutta laitoin oman tilauksen vetämään noista antureista, katsotaan miten käy. Mainostan kauppiasta sitten jos/kun postilaatikosta putoaa oikeannäköisiä osia...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PikkuNikke kirjoitti:

Rellun osa 8200285798 nokka-akselin asentoanturi, kulutustavaraa. Hinta 144 ekua. Kassan kautta ktos.

Saksan hinta 37,20 sis alv. Postikulut 20 euroa, samaan pakettiin voi tietysti tilata muutakin tarpeellista.

Voi haloo. Onko tässä yhtään mitään järkeä??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu