Mirador del Altantico

Onko kokemuksia? Suositteletko vai kehoitatko kiertämään kaukaa?

Kuuluuko hotellin vieressä kulkevan tien äänet kuinka selvästi allasalueelle / huoneisiin?
3347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei!

Ei kuulu kyllä liikenteen äänet ollenkaan huoneisiin/altaalle.
Muutenkin oli kyllä oikein miellyttävä hotelli kaikenkaikkiaan, hyvin varustellut huoneet ja mukavan siisti. Hyvä allasalue. Portaita on kyllä sitten aika paljon, jos on esim rattaat tai muuta niin on aika kantamista jos ei aina jaksa odotella hissiä.
Oltiin viime vuonna ja harkinassa on josko tänä talvena uudelleen...

Äänestä

Olimme Miradorissa merinäköalahuoneistossa hotellialueen äärimmäisellä laidalla, joka oli hyvin lähellä ohi kulkevaa tietä. En huomannut mitään meluhäiriötä ohikulkevasta liikenteestä.

Muutenkin voin suositella hotellia ilomielin. Ihanat näköalat (ainakin jos on maksanut näköalasta), viihtyisä allasalue (altaissa vesi oli riittävän lämmintä, ei tarvinnut palella) ja aktiviteetteja moneen makuun. Amadoreksen kaunis ranta ruokapaikkoineen on mukavan lähellä. Jotkut Tjäreborgin hotellit ovat korkealla rinteessä ja niistä on jo aikamoinen matka rannalle ainakin lasten kanssa kuljettavaksi. Bussipysäkki on melkein hotellin vieressä, kätevä lähteä visiitille esim. Puerto de Moganiin.

Kaikenkaikkiaan vähintäänkin hintansa arvoinen hotelli. Ainoa miinus oli melko kehnot patjat sängyissä.

Äänestä
  • Oltiin ko. hotellissa pari vuotta sitten. Muuten voidaan edellisiin kehuihin yhtyä, mutta meillä oli huoneisto jossa oli vain osittainen merinäköala ja se oli sitten todellakin osittainen ja parveke todella ahdas. Lisäksi meille tuli yhdeksi yöksi häätö huoneesta, kun yläkerrassa oli vesivahinko. Oltiin se yö tien lähellä ekassa kerroksessa ja kyllä sinne liikenteen äänet kantautui. Ollaan varmaan tosin keskivertoa herkempiä melulle, kun asutaan maaseudulla. Allas alue on hieno ja ranta ravintoloineen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Amadores kirjoitti:

Onko kokemuksia? Suositteletko vai kehoitatko kiertämään kaukaa?

Kuuluuko hotellin vieressä kulkevan tien äänet kuinka selvästi allasalueelle / huoneisiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu