Onko kellään kokemuksia Cubion mobiililaajakaistaliittymästä?
Toimiikohan hyvin ja pätkimättä vai priorisoiko ne elisalla myös tuota kuten väitetään sen tekevän ainakin oman tytäryhtiönsä S-lahden liittymien kohdalla?
Meinaan ajattelin että vois ehkä aikanaan kun kytky päättyy elisalla niin vaihtaa sen mokkulaliittymän tuohon Cubion mokkulaliittymään.
Cubio mobiililaajakaista
8
973
Vastaukset
- hah
Mikset ota Soneralta 12.90€/kk 3.6mbit? Ei tarvi miettiä pätkiikö halpabrändin takia. Elisalla kun ei "parhaassa" verkossa tahdo oikein kapasiteetti riittää niin totta kai ulkopuolisten palveluista karsitaan ensimmäisenä. Elisan omakin mobiililaajakaista tahtoo pätkiä urakalla.
- ap.
Soneraan en koske pitkällä tikullakaan se on saletti.
- ....
ap. kirjoitti:
Soneraan en koske pitkällä tikullakaan se on saletti.
Vaihtoehtona on vielä DNA.
- Purku uhka
.... kirjoitti:
Vaihtoehtona on vielä DNA.
Ei koske sinua olet KUNINGAS
Ota paras yhteys, lankallinen loppuyhteyhteys varmatoimisin
Valokuidun jatkona
Jos saat DNA lankalla kotiisi, ota sitä ei olla purkamassa pois hintaruuvia-kiristämallä
Jos voit valita vapaasti olet kuluttaja-kuninkas - SurfSurf
Purku uhka kirjoitti:
Ei koske sinua olet KUNINGAS
Ota paras yhteys, lankallinen loppuyhteyhteys varmatoimisin
Valokuidun jatkona
Jos saat DNA lankalla kotiisi, ota sitä ei olla purkamassa pois hintaruuvia-kiristämallä
Jos voit valita vapaasti olet kuluttaja-kuninkasElisan mobiililaajakaista on Suomen nopein ja kattavin. Cubio käyttää Elisan apn:ää, joten Cubiolla surffaat Suomen kattavimmassa 3G-verkossa.
- päästä ylistämään
SurfSurf kirjoitti:
Elisan mobiililaajakaista on Suomen nopein ja kattavin. Cubio käyttää Elisan apn:ää, joten Cubiolla surffaat Suomen kattavimmassa 3G-verkossa.
elisa verkkoa...voi jessus. Menkää elisan tyypit takaisin töidenne pariin ja koittakaa parantaa omaa palveluanne, ei se mielikuvamainonnalla parane jos mitään ei käytännössä tehdä sen paremmuuden eteen.
Mäkin voin toki sanoa olevani paras, mutta onko muut sitä mieltä? Tuskin! Mun pitää kans ite tehdä jotain sen eteen että olisin paras, ei riitä se että ite kehun itseäni. Tää vaan niinkuin vertauksena! - Cubion asiakas
päästä ylistämään kirjoitti:
elisa verkkoa...voi jessus. Menkää elisan tyypit takaisin töidenne pariin ja koittakaa parantaa omaa palveluanne, ei se mielikuvamainonnalla parane jos mitään ei käytännössä tehdä sen paremmuuden eteen.
Mäkin voin toki sanoa olevani paras, mutta onko muut sitä mieltä? Tuskin! Mun pitää kans ite tehdä jotain sen eteen että olisin paras, ei riitä se että ite kehun itseäni. Tää vaan niinkuin vertauksena!"Mäkin voin toki sanoa olevani paras, mutta onko muut sitä mieltä? "
Teetä tutkimus. Jos todetaan että olet paras niin julkaise tutkimus. Jos todetaan että et ole paras, niin kannattaa ehkä jättää julkaisematta. Niin yritysmaailmassakin toimitaan. - tehdään vähän
Cubion asiakas kirjoitti:
"Mäkin voin toki sanoa olevani paras, mutta onko muut sitä mieltä? "
Teetä tutkimus. Jos todetaan että olet paras niin julkaise tutkimus. Jos todetaan että et ole paras, niin kannattaa ehkä jättää julkaisematta. Niin yritysmaailmassakin toimitaan.sillä tavalla että rahalla saa ja hevosella pääsee, se päätee niin elisan teettämiin (ja maksamiin) tutkimuksiin kuin myös Microsoftin teettämiin tutkimuksiin. Rahalla saa mieleisiään tuloksia totuuksista piittaamatta. Siksi en usko enää tutkimuksiin jotka on teettänyt jompi kumpi yhtiö, oikeastaan muutenkin jo suhtaudun tutkimuksiin epäillen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta653325Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433137- 432518
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1152478- 311943
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271830- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851445- 391310
- 821169