Ei yhdynnässä-raskaana

---

Paljon keskustelupalstoilla tulee vastaan ihmisiä, yleensä nuorempia, jotka kysyvät voiko tulla raskaaksi keskeytetyllä tai jopa niin, ettei penis ole sisällä käynytkään. Vastaushan on että kyllä, onhan se mahdollista...Aika skeptisesti olen aina noihin suhtautunut, on kuitenkin niin paljon ihmisiä jotka yrittävät vuosia, mittaavat ovikset, ovat jalat ylhäällä seksin jälkeen ja tekevät kaikkensa tullakseen raskaaksi... eli helppoahan se aina ei ole.

Mutta asiaan. Olen raskaana, raskaus ei ole suunniteltu mutta kannamme vastuumme, ja ei, emme olleet yhdynnässä. Kyseessä ei ollut edes keskeytetty yhdyntä vaan yksinkertaisesti mies laukesi, spermaa ei edes lentänyt sinne päin varsinaisesti vaan pieni osa siitä valui häpyhuulilleni. Ja tässä sitä ollaan. Todella hämillään, mutta omaa vastuuttomuuttahan tämä on.

Jos raskaus jatkuu ja lapsi syntyy, tulee siitä todella rakastettu ja tärkeä.
Toisaalta tulee paha mieli niiden vuoksi jotka vuosia yrittävät ja kaipaavat eikä mitään tapahdu... Mutta ainakin kaikille nuorille jotka miettivät omassa päässään että ei kai nyt näin helposta, niin kyllä se vain voi tapahtua..

5

750

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sen verran

      että omasta mielestäni ainakin keskeytetty yhdyntä on yhdyntää. en tie mitä mieltä muut sit on... lasken itse sen kuitenkin yhdynnäksi.

      mutta tsemppiä tilanteeseesi. oli aika erikoinen tarina:) mutta opimme ainakin että näinkin voi käydä ;)

      • ap

        Juu ainahan yhdyntä on yhdyntä jos penis mene sisälle, nythän tässä vaan onkin juuri se, että penis ei käynyt, eikä siis ole ikinä käynyt sisälläni... eli mies on "neitsyt" mutta mahdollisesti tuleva isä. tästä vois melkein saada jakson kauniisiin ja rohkeisiin.. mutta elämä on tälläistä :)


      • lipsahti huulille
        ap kirjoitti:

        Juu ainahan yhdyntä on yhdyntä jos penis mene sisälle, nythän tässä vaan onkin juuri se, että penis ei käynyt, eikä siis ole ikinä käynyt sisälläni... eli mies on "neitsyt" mutta mahdollisesti tuleva isä. tästä vois melkein saada jakson kauniisiin ja rohkeisiin.. mutta elämä on tälläistä :)

        just joo...näkyikö taivaalla uusi suuri tähti....


    • tarinasi.

      Kun itsellä todella aktiivista yritystä kesti lähes vuoden ja joskus alkoi tuntua jo sille, että vaikka mies tuli koko ajan sisälle ja yhtä ainutta tippaa spermaa ei olisi laskettu ulos hukkaan, niin eihän tästä mitään lasta silti aikaan saada, mutta sitte periksiantamattomalla yrittämisellä vihdoin ja viimein meillekin tärppäsi.

      Kyllä tuo sinun kertomasi raskautuminen on sen verran harvinainen ja ihmeellinen, että jos asuisimme jossain alkukantaisten uskontojen vaikutusalueella, tulevasta lapsesta odotettaisiin jotain erikoista...

      No kaikki on mahdollista, jos niikseen on. Aina sattuu ja tapahtuu.
      Onnellista odotuksen aikaa teille.

    • Anonyymi

      tosi harvinaista mutta jos siittiöitä pääsee emättimeen raskaus on teoriassa mahdollinen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      65
      1842
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1199
    3. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      139
      982
    4. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      16
      891
    5. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      82
      655
    6. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      642
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      41
      628
    8. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      99
      611
    9. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      45
      538
    10. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      56
      529
    Aihe