Eilen äiti VAHINGOSSA ajoi kissan takaruumiin päältä autolla, kissa n.7kk vanha. Kissa katosi päiväksi, ja on nyt ilmestynyt takaisin. Kissa ontuu mutta todella vähän. Kissan pissi & kakki jutut näyttävät onnistuvan mainiosti kun sen touhuja pihalla seurailin, murtuneita kylkiluita ei sormituntumalla löytynyt. Ainoa huolenaihe on roikkuva alavatsa, kuulin että kissan sisäelimet kestävät melko kovaa painetta kunhan teräviä esineitä ei kohdistu niihin, kyseessähän siis oli auton rengas 1x.
Onko kissalla hyvät mahdollisuudet selvitä?
Onko kissalla hyvät mahdollisuudet selvitä?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ps. Älkää tulko parantamaan tänne maailmaa viesteillä jotka sisältävät seuraavia sanoja: lopetus, rääkkääjät, PETA, hirviöt, kauheita ihmisiä, jnejne.
Ei me sitä kissaa tapeta jos se henkiin jää.
selviää! Eihän turhaan sanota että kissalla on 9 henkeä, ehkä se menetti vain yhden niistä!
Joka tapauksessa parasta olisi käyttää kissaa eläinlääkärillä. Tiedän kissan joka putosi 5nnestä kerroksesta ja selvisi siitä! Mutta se käytettiin eläinlääkärillä, jolta saatiin hoito-ohjeet ja toipuminen vei aikansa.
Tsemppiä pikku kisulle!
Jos et, niin varaa nyt kiireesti aika eläinlääkärille. Hän on ainoa joka voi auttaa.
Sisäisiä vammoja voi olla vaikka mitä ja eläinhän ei kipua näytä. Eläinlääkärille HETI!
monista asioista. Tuossa joku mainitsi kissan putoamsesta, kissalla on hyvä putoamistyyli ja vahvat jalat, sillä sukulaisten kissa myös hyppäsi 7. kerroksen parvekkeelta, tosi korkealta siis. Ajattelivat jo, että kissa on kuollut tai pahasti loukkaantunut, mutta kun menivät hakemaan, kisu istuskeli hölmistyneen näköisenä ulko-oven edessä, maukaisi tyytväisenä kun haettiin sisään, ja alkoi kerjätä lohdutusruokaa kokemuksensa jälkeen. Ei siis vahingoittunut mitenkään, mutta parvekkeen kaiteesta pysyi kaukana sen jälkeen!
Auton alle jäädessä taas kissa on voinut satuttaa esim. kylkiluita, mitä ei välttämättä ihminen huomaa. Kokeilee aristaako kissa joitain kohtia itsessään, ja käy eläinlääkärillä tarkistuttamassa. Toivottavasti ei ole loukannut.
Ne kylkiluut jo mainitsitkin, pienemmät murtumat eivät vaan välttämättä tunnu sormin.
vie pentu eläinlääkäriin tarkistettavaksi!!!! et ole itse asiantuntija joten et tosiaankaan voi tietää mitä sisäisiä vammoja kisusi on saanut!!! joten kissa kiireen vilkaan eläinlääkäriin,älä vetkuttele tälläsessä asiassa!!!t,useamman kisun omistaja.
on meilläki usempi kissoja