Yöpyminen Milanossa

utelias kake

Olemme kavereiden kanssa lähdössä Milanoon 3.-6.8. Netistä löysimme bedfinder.comin kautta halpoja huoneita. Yksi vaihtoehdoista olisi Cinisello Balsamo. Onko kellään kokemusta tästä hotellista? Hinta olisi 26 euroa/hlö/yö. Onko sieltä esim. hyvät bussi/metroyhteydet milanon keskustaan?
Onko muita hyviä yöpymisideoita ja kuinka kaukana milanosta ne sijaitsevat?

5

1028

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eu01
      • eu01

      • utelias kake
        eu01 kirjoitti:

        Kahdelta 69. Silti...

        Tämä Best Western (Milton) onkin halvempi: http://book.bestwestern.com/bestwestern/productInfo.do?propertyCode=98196

        löysin itse myös sen milton hotellin ja päätettiin asettua siihen. Ainut ongelma on kun kenelläkään meillä ei ole visaa niin pystyykö toisen henkilön visa kortilla maksamaan (sellaisen henkilön joka ei lähde mukaan), vai tarkistetaanko se paikan päällä?


      • eu01
        utelias kake kirjoitti:

        löysin itse myös sen milton hotellin ja päätettiin asettua siihen. Ainut ongelma on kun kenelläkään meillä ei ole visaa niin pystyykö toisen henkilön visa kortilla maksamaan (sellaisen henkilön joka ei lähde mukaan), vai tarkistetaanko se paikan päällä?

        Itse ostin pari kertaa hotellipalvelut omalla luottokortilla tyttärelle (ei Best Westernin), mutta sukunimensä on siis sama kuin minun. Riippuu vielä veloitetaanko heti vai tehdään vain katevaraus tms. Pitäisi onnistua.


    • palannut;

      me majoituimme keskustassa Hotelli Sempionessa, 3 hengen huone 90€/yö sisältäen hyvän brekkarin. Ihan siisti pikkuhotelli. Ratikka ja metro vieressä, juna-asema 500m. Kävelyetäisyys Duomolta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5157
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3352
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      88
      3132
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      38
      2558
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1827
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1560
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      122
      1515
    8. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1266
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      119
      1169
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1129
    Aihe