pitäisi saada lastentarvikkeita

köyhä kirkonrotta

Lasten tarvikkeita pitäisi hankkia, mutta eipä ole rahaa kauheasti ylimääräistä. Mies kun on armeijassa kela korvaa lastentarvike hankintoja, mutta ensiksi pitäisi tehdä hankinnat ja sitten lähettää hankinnoista kuitin ja erityisavustushakemukset. Milläpä ostan kun ei ole ylimääräistä. Voiko esim sossu siis lainata rahaa? Mitä lastentarvike hankintoja kela on korvannut armeija aikana muille?

4

643

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sossuun

      sieltä saat joko lainaks tai luultavasti maksusitoomuksen et saat hakee ite kaupasta!

    • jjjjjjjjjjjjjjp

      meillä on suurin osa lastentarvikkeista hoitopöytä/amme yhd ja esim vaunut hankittu huuto.netistä. halvalla saa hyvää kun tietää mitä etsii. jos asut pk seudulla suosittelen käymään mankkaalla akseli itsepalvelukirpparilla... sieltä löytyy TOSI halvalla paaaaljon vaatetta ja muuta tarpeellista (liekö syynä että "vähemmän rikkaat" kaunialaiset asuvat naapurissa. http://www.akseli.info/ sieltä akselista saa kyllä kuitin mutta en tiedä kelpaako sellainen sossulle kun siinä ei ole eritelty ostoksia... mutta suosittelen lämpimästi akselia.

      • ei sossusta heru

        sossu ei anna ede lainaa jos kuuluu kelan tukiin.. Soitin ja kysyin olisiko mahdollista saada sitä luottoa, mutta kuulemma ei. Kelakorvaa lastntarvikkeet ja sei edes tarvitse olla mitään halvimpia mikä olikin aika ihme että syöttötuolikin saa maksa reilu 100e ja vaunut 700e. Mutta kysymys olikin mistä saada moiset summat rahaa siihen että ensiksi ostaisi tuotteet. Onneksi saatiin lastentarvikeliikkeestä ostettua osamaksulla tavarat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      207
      4486
    2. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      186
      2521
    3. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      67
      1482
    4. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      96
      1190
    5. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      125
      1099
    6. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      102
      1061
    7. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      71
      1036
    8. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      131
      977
    9. Bim bom ovikello soi!!

      Mitä tekisit jos kaivattusi ilmestyisi ovesi taakse?
      Ikävä
      107
      957
    10. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      9
      892
    Aihe