Jos jollain olisi Afrikkalaisia etenkin Nigerialaisten ruokien reseptejä niin oisin kiitollinen jos laittaisit tänne, mielummin helpoimmasta päästä, opettelen vasta tekemään niitä :) Suuri kiitos etukäteen!
Afrikkalaisia/Nigerialaisia reseptejä?
5
1061
Vastaukset
- ..
mut mun on vaikee antaa sulle reseptiä, kun mä en edes tiiä ruoan nimet suomeks..
jos oot helsingistä kotosin niin voisit käydä tuol hakaniemessä, siel on vaikka mitä ja pyydä vaan joltain tummaihoselta naiselta.. ne aina innokkaita auttamaan.
mä oon afrikasta ja mun suomalaiselle miehelleni teen päivittäin vaan afrikalaista ruokaa.. tai noh niinä pvnä kun oon ihan väsynyt sit laita jotain pikaista jauhelihaa ja makaroni. tai muuten kunnon ruokaan..
sun mies varmaa tykkäis jos joskus laitat sille kotimaista foodit.
kiva et joku vaivautuu pitämään miestä tyytyväisenä. afrikan miehet on vaativii välillä.
t. äiti tumma,isä vaale ja pikkunen sekarotunen. =)- Ancelique83
Mutta en ole Helsingistä.
- tääläois pari ohjetta
- Ancelique83
Kiitos, mutta noikin on Ghanlaisia respoja, haussa lähinnä Nigerian ruoka.
- Ancelique83
Ancelique83 kirjoitti:
Kiitos, mutta noikin on Ghanlaisia respoja, haussa lähinnä Nigerian ruoka.
Ghanalaisia*
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 954175
Miksi juuri vasemmiston puolelta tulee niin paljon luusereita, kelapummeja jne.
Tämä asia ihmetyttää suuresti.673431Putin lähti takki auki sotaan....
Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,723064SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.812539Suomalainen lähti ilman takkia sotaan
Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.52346Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.2032126Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!
”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a302061- 41860
- 73791
- 52756