Onko kellään tietoa onko mitään ainetta/lääkettä jota saisi ostaa netistä tms. jolla saa rinnat kasvamaan?
tisut
tvAnu
4528
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä se niin on Anu että humpuukituotteet ei auta mitään. Estrofem Androcur auttaa kellä auttaa, mutta samalla tekee muutakin, sinusta Anu-ts:än.
Eikä niitä juurikaan netin kautta saa ja jos saa niin maksaa ainakin tuplahinnan.
jos saa. Ainoa keino taitaa olla se, että menet ranstutkimuksiin, mutta jos olet tv, niin sekään ei onnistu sinulta.
Minulla tosin on reseptit kahdeltakin lääkäriltä ja saan vaikka tupla annoksen estrogeeniä.
Joitakin tavaroita, kuten lääkkeitä, alkoholijuomia tai tupakkatuotteita saat tuoda vain rajoitetusti, joitakin vain luvanvaraisesti ja joitakin ei lainkaan. Esimerkiksi lääkkeitä et saa hankkia tai vastaanottaa lainkaan postitse Eta-alueen ulkopuolelta. Tuoteväärennösten tuonti myös omaan käyttöön on kielletty.
Joka tapauksessa tavarat pitää tulliselvittää. Lääkkeitä tulliselvitettäessä on oltava niiden käyttöön oikeuttava lääkärin kirjoittama resepti.
Ohessa Tullin asiakasohje:
http://www.tulli.fi/fi/suomen_tulli/julkaisut_ja_esitteet/asiakasohjeet/ostaminen_ulkomailta/tiedostot/019.pdf
Tummeli. Ja kun vielä nautit juomamaikki nimistä rehua saat maidontuotannokin kuntoon.