...luulin että me. Mutta Meitä ei enää ole, ei ole koskaan ollutkaa. Toivoisin että tunnet edes piston sydämessäsi, mutta ethän näe kuin itsesi. Minuun teit viillon, joka ei parane.
Rakastin sinua, niin kuin teen yhäkin, et vain nähnyt sitä.
En silti halua enää jäädä jalkoihisi. Et ansaitse MINUA!
Olen murtunut ja rikki, mutta ennemmin yksin kuin kanssasi.
Rakastin sinua, niin kuin teen yhäkin, et vain nähnyt sitä.
En silti halua enää jäädä jalkoihisi. Et ansaitse MINUA!
Olen murtunut ja rikki, mutta ennemmin yksin kuin kanssasi.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ihminen on itsekorjautuvaa lajia, onneksi. Tsemppiä sinulle! Aika surulle, aika vihalle, aika unohdukselle ja uudelle elämälle..
kun sillä oli väliä.En ole ajatusten lukija.Ja kyllä muuten näin ja näen vieläkin.
"olisit sanonut asias silloin kun sillä oli väliä". Harvoin näkee näillä nurkilla, ainaista valitusta kylläkin. Ai että, idän viisaatkin kumartaa.
Kiersin jo maailman ja palasin enkä todellakaan näe enää yhtään mitään, sillä aika, vaikka se on ikuista, siinä on pätkänsä, jolloin pitää välittää, joko asiansa tai tunteensa, kun jana siirtyy, se on myöhäistä ja sitä pätkää ei saavuta takaisin, muutenkuin kaihoisasti valokuvia, muistipätkiä selailemalla, mutta aivan turhaan, turhaa on tiputella valokuvia postilaatikosta ja muistutella, katso tässä niin kipinöiden katselimme toisiamme vain ohut ilmakehä ympärillä esti heittäytymästä kiihkeään alkukantaiseen estottamaan intohimoiseen seksiin.., niin laita postimerkki ja uusi osoitteesi palautan kuvat!.
Näitä tekstejä lukiessa toivoo niiden aina osuvan omalle kohdalle....oletko se sinä?